Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középkorúként, középfokú...

Középkorúként, középfokú végzettséggel, nyelv tudás nélkül mennyi idő alatt sikerült munkát találni?

Figyelt kérdés
Én 1,5 éve nem találok munkát. Elsősorban irodai, adminisztratív munkát keresek, de jelentkeztem már eladónak is több helyre. Beküldtem már olyan helyre is az önéletrajzom ahol csak általános iskolát kértek. Semmi válasz, vagy elutasítás. Mi lesz így velem? Hogy lesz nyugdíjam? Másoknak is ilyen nehéz, vagy velem van a baj?

2016. máj. 18. 09:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Vidék vagy főváros? Mihez értesz? Amikor eladónak jelentkeztél, nem kérdeztél rá, miért nem felelsz meg?

Másoknak is nehéz és Veled csak akkor van baj, ha:

1 - nincs ismerősöd, aki tudna munkát,

2. - nincs semmilyen végzettséged: sima érettségivel, nyelv nélkül ma már nehéz elhelyezkedni

3- nem lehet, hogy elfogyott az önbizalmad és nem tudod a munkáltatót meggyőzni arról, hogy Te kellesz neki?

Állásinterjúig eljutottál vagy nem is kerestek?

2016. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom megnyugtat-e, de 45 feletti nőként én és a bnőim is hasonló cipőben járunk, azzal a hatalmas különbséggel, hogy mindegyikünk beszél 2 nyelvet felsőfokon (angol, német) és van diplománk. Így sem kellünk.

Ha 45 feletti nő vagy, akkor szimplán a korod miatt már nem kellesz. ha úgy értetted a középkorút, hogy 30-35 vagy, akkor azért nem kellesz, mert nincs végzettséged.

Jah, minket meg sokszor azzal utasítanak el, hogy túlképzettek vagyunk.

Kb. a kisnyúl esete a sapkával...

2016. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem 35 évesen diplomával, nyelvtudás nélkül szintén semmi, pedig jelentkeztem már árufeltöltőnek, csomagolónak is, nagy ritkán visszautasításokat szoktam csak kapni, mielőtt munkanélküli lettem, közmunkában dolgoztam irodában, de sajnos már oda is protekció kell.
2016. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként 45 éves vagyok érettségivel és egy olyan szakmai végzettséggel ami nem sokat ér. Elkezdtem egy éve komolyan az angolt tanulni, de az még évek mire abból használható nyelvtudás lesz.

Állásinterjúra nem is igazán hívnak be. A másfél év alatt 5-6 állásinterjún voltam. Közeli ismerőseim tudják, hogy munkát keresek. Ígérték is néhányan, hogy szólnak ha lesz valami. Amennyiben jelentkezem az önkormányzatnál segélyért (a 3 hónap álláskeresési támogatásom már régen lejárt), akkor kaphatok esetleg közmunkát?

2016. máj. 19. 08:12
 5/20 anonim ***** válasza:
A kormányhivatal foglalkoztatási osztályán lehet megkérdezni, hogy milyen közmunka lehetőségek vannak felétek. A jobb munkákra pl irodai, mostanában már esély sincs, protekció kell, legalábbis felénk, a múltkor bepróbálkoztam, de vagy 100-150 embert meghallgattak 4-5 helyre, egy ismerőst legutóbb a hajléktalanszállóra akarták kiküldeni takarítani mikor rákérdezett, havi 50-ért napi 8 órában, kb ilyenek akadnak.
2016. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"Elkezdtem egy éve komolyan az angolt tanulni" - na ez jó!

Feküdj neki ezerrel, veszteni nem vesztesz vele, csak nyersz :-)

Itt van Neked egy nagyon jó angolos oldal:

[link]


de ha beírod a keresőbe, hogy online angol, akkor sok lehetőséget kihoz, teszteket, stb.

2016. máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.
2016. máj. 19. 16:18
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Költözz fel Bp-re, és itt 100%, hogy találsz állást! Vagy járjál be rendszeresen, ha az jobb. Van albérlet, szobabérlet, munkásszálló, nővérszálló, stb. Bejárásnál a munkáltató az utazási kltsg. 80%-t köteles téríteni. A gazdagabb részeken gyakran, ha takarítasz, vagy gyerekre, öregre, betegre vigyázol, akkor kevesebbe kerül az albérlet.

Menj pl. a BKK-hoz jegyellenőrnek, villamosvezetőnek (beiskoláznak), kórházba segédápoló (általában ott is beiskoláznak, ha tényleg akarod, gépíró, vagy ha felütöd a netet, vagy az újságokat, százával találhatsz állásokat. Eladói állások pedig számolatlanul vannak itt. Az üzletekben és az újságokban is találsz hirdetéseket.

Az számomra hihetetlen, ha Bp-en nem talál valaki állást magának.

2016. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom. Számomra is hihetetlen volt amíg nem kerültem ilyen helyzetbe. Nem vagyok már 20 éves Nekem a nyugdíjammal is törődnöm kell. Tegnap két állásajánlatot kaptam. Egyik "jobb" mint a másik. Az első helyen 4 órára lennék bejelentve és 8-10 órát kellene dolgozni naponta. A másik helyen 130 000 Ft bruttót adnának. Hogy lesz ezekből a fizetésekből egy átlag nyugdíj? Szomorú. Nagyom szomorú.
2016. máj. 20. 07:44
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne haragudj, de eddig maximálisan átéreztem a problémádat (első vagyok), a Duolingot is én írtam, DE!

A kérdésedből az jön le, hogy egyáltalán nem találsz állást, nem az, hogy van X bérigényed és ahhoz nem találsz állást.

Az oké, hogy a 4 órára bejelentett, 8 órás melót nem vállalod, de ha a bruttó 130-at sem, akkor azt már nem értem... Ebben a korban már nem válogathat az ember - örülnie kell, ha valaki alkalmazza egyáltalán. A munkáltatók nagy része szerint 35 felett nem ember az ember :-( (csak azt tudnám, mit csináljon a hátralévő "röpke" 30 évében, ami van a 65 éves nyugdíj - korhatárig?)


Arról nem beszélve, hogy Neked, kérdező, még van 20 éved a nyugdíjig - szerintem MOST nem azzal kellene foglalkoznod, mi lesz 20 év múlva (bár az is fontos) hanem azzal, hogy a jelenben megélj :-) Lehet, hogy most megdöbbentő leszek, lehet, le is húznak emiatt, de akkor is elmondom: nekem pl. van 10 évem a nyugdíjig, de egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy addigra még lesz nyugdíj... vagy ha igen, akkor azt meg is érik az emberek... Még mielőtt valaki lehúzna, csak 1 mp-ig gondolkodjon el azon, hogy az eredeti 55 éves nyugdíjkorhatárt mára már felhúzták 65! évre, azaz 10 évvel megtolták! (ez nagyon sok!) Ugyan ki alkalmazna egy 60 éves embert? És a magánnyugdíjpénztár pedig államosítva...


Száz szónak is egy a vége, fogadd el a bruttó 130 ezres állást és dolgozóként sokkal jobb pozícióban indulhatsz egy magasabb fizetésű állást keresni... Fogd fel azt egy ugródeszkának... én így látom...

2016. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!