Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középkorúként, középfokú...

Középkorúként, középfokú végzettséggel, nyelv tudás nélkül mennyi idő alatt sikerült munkát találni?

Figyelt kérdés
Én 1,5 éve nem találok munkát. Elsősorban irodai, adminisztratív munkát keresek, de jelentkeztem már eladónak is több helyre. Beküldtem már olyan helyre is az önéletrajzom ahol csak általános iskolát kértek. Semmi válasz, vagy elutasítás. Mi lesz így velem? Hogy lesz nyugdíjam? Másoknak is ilyen nehéz, vagy velem van a baj?

2016. máj. 18. 09:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, de én most csak a nyugdíjra tudok gondolni. Ismerek olyat akinek 80 000 forint körüli a havi nyugdíja, mert ő is úgy volt vele, hogy majd lesz valami. Nem hal éhen, de szó szerint nyomorog. Nem akarok így járni. De lehet, hogy neked van igazad.
2016. máj. 20. 09:01
 12/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de már rég nem azt a régi, kiszámítható világot éljük, hogy 20 évre előre lehetne tervezni... Azt sem tudod, holnap mi fog történni, milyen rendelkezések fognak megváltozni, nem ám hogy most egy 20 év múlva lévő dologra várni... MOST ÉLSZ, nem 20 év múlva (10-es vagyok)

Persze, ha anyagilag nem vagy ráutalva arra a bruttó 130, nettó kb. 80 ezer ft-ra, akkor az más.... :-)

2016. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Én 1,5 éve nem találok munkát."


Költői kérdés: 1,5 éve miből élsz akkor?

2016. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A férjem dolgozik, de nem élősködhetek örökké rajta. Te miből élsz?
2016. máj. 26. 07:50
 15/20 A kérdező kommentje:
Ja. Most vettem észre, hogy tőlem idéztél. Te dolgozol?
2016. máj. 26. 07:51
 16/20 anonim ***** válasza:
Igen.Nekem még 1,5 hónap is necces lenne munka nélkül nem 1,5 év. :-)
2016. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

A keresett adminisztratív vagy eladói munkából azt szűröm le, hogy nincs szakmád, diplomád. Szerintem ez a legnagyobb problámád. Ezek valamelyike alapvető a versenyképes fizetéshez. Az adminisztratív munka az lehet, hogy üldögélsz szép ruhában egy irodában, vagy gondolom az eladói munkánál is valami butikra gondolhatsz és nem nehezebb anyagmozgatással, fizikai munkával járó helyre.

Jól kereshet a férjed, ha téged is eltart. Válaszd az ő szakmáját, menj iskolába! Korábban miért nem tanultál valami hasznosat, amivel jó állásod is lehetett volna?

2016. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha a férjed előbb hal meg, mint te, akkor talán özvegyi nyugdíjat kaphatsz utána. Nem tudom, hogy létezik -e még ez?
2016. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18-nak: Komolytalan, gonosz válasz.


17-nek: Volt jó munkám, van egy bizonyos szakmám is. Egyébként meg utólag (és amikor más életét ítéljük) mindig okos az ember. Még ha úgyis gondolom most, hogy ja most biztos másképp csinálnám, ha megint a múltban lennék. Egyáltalán nem biztos, hogy az akkori körülményeim és lehetőségeimmel többet kihoznék az életemből. Még csak átlagosak sem voltak a körülményeim. Szóval könnyű azt mondani, hogy ja én biztos másképp csináltam volna, de ha te az én cipőmbe lettél volna ... Különben is a múlton már nem érdemes agyalni, mert attól ugye nem változik már semmi.

2016. máj. 29. 07:55
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem komolytalan és nem gonosz. Csak reális. És nem felel meg a valóságnak, hogy nincs állás. Aki akar, az dolgozhat. Ennyi ideig nem dolgozni?!! A bérekkel van a problémád. És másoknak is. Ez az irodai munka tényleg elég rosszul hangzik, csak olyasmi, hogy "elteljen valahogy a nap". És ennyi otthon töltött idő alatt már egy nyelvvizsgát is lehetett volna szerezni. Ha olyan helyre mész, ahol tényleg szükség van a munkaerőre, akkor nem számít annyira, hogy hány éves vagy, csak az, hogy mit tudsz csinálni, értesz -e ahhoz a dologhoz, meg tudod-e oldani a feladatokat.
2016. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!