Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerezhetek-e így gyakorlatot?...

Szerezhetek-e így gyakorlatot? Mennyire életképes ötlet, megoldható- e szabályosan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval... Diplomás pályakezdő vagyok(közgazdász, kereskedelmi szakon, marketing szakirányon). Munkát nem sikerült eddig találnom, pedig már elég rég keresek, és próbálkozom,egyszerűbb eladói, adminisztratív melókra is jelentkezem, már szinte mindenre amit csak találok, de hiába. A szülővárosomból egyelőre sajnos nem tudok mozdulni nagyobb városba ahol picit több lehetőség lenne, és a szakmámban nemigen vannak meghirdetett állások itthon, nagyobb cég is csak 1-2, ahol szervezett marketing részleg van. Gyakorlatot kéne szereznem mert szinte mindenhova többéves gyakorlatot kérnek. Szerintetek az működne, hogy besétálok egy céghez és azt mondom, hogy dolgozni akarok, akár ingyen is, nem kérek pénzt, csak dolgozhassak hogy gyakorlatot szerezzek? Egyáltalán ez hivatalosan megoldható gyakornoki munkaszerződéssel így hogy már befejeztem a sulit? Vagy csak feketén?- de ez esetben meg lehet elhajtanak a búsba.. Tudom kicsit bizarrul hangzik ingyen dolgozni, de, elvesztegetett időnek érzek minden napot, és minél több idő telik el úgy hogy nem dolgozok, annál nehezebb lesz, főleg gyakorlat nélkül. Mit gondoltok? Várom a véleményeket! Köszi!
2010. ápr. 9. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen kreatív ötlet, hogy ingyen akarsz dolgozni, ha nincs más lehetőséged. Ezt önkéntes munkának hívják a humánerőforrás területén. És jól gondolod, ezzel valóban lehet gyakorlatot szerezni. Bátran keresd fel a kiszemelt cégeket az ajánlatoddal, hogy fizetés nélkül szeretnél náluk dolgozni, azért, hogy megfelelő szakmai gyakorlatra tegyél szert. Ha elfogadják a felajánlásodat és ügyes vagy, nem kizárt, hogy egy idő után valóságos állást is kaphatsz náluk. Persze ne legyenek illúzióid, benne van az elutasítás lehetősége is. Azt javaslom, hogy a végzettségednek megfelelő gyakornoki helyet keress. És szabj magadnak előre ki egy bizonyos időt, meddig, mennyi ideig akarsz önkéntesként dolgozni.
2010. ápr. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Feketén semmi értelme, akkor mégis később mivel igazolható le a dolog?


Hogy x-y látott téged valahol kávét főzni?


Gyakornoki szerződést kell kötni hivatalosan, és ha a cég nem tudná mi a dörgés akkor említsd meg hogy ezután ők kapnak lóvét az államtól, de neked csak kajajegyet kell adniuk minden hónapban semmi mást...

2010. ápr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben körbenéznék a multiknál számos gyakornoki program közül lehet választani!!


Arra kell jelentkezned...

2010. ápr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Visszatérnek a háború előtti idők? Akkor volt divat,hogy fizetés nélkül alkalmaztak gyakornokokat.Az ötletet életképesnek találom.
2010. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nos az ötlet nem rossz, csak a többi emberrel szúrsz ki aki nem teheti meg, hogy ingyen dolgozzon és így nem kapnak majd miattad állást. Én inkább azt javasolnám, hogy menj el a pályakezdők munkanélküli hivatalába, mert ott segítenek állást találni. Sok sikert!
2010. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is csak támogatni tudom az ötletedet, de kiegészíteném valamivel. Persze ez attól függ, mennyire van határozott karrier elképzelésed a jövőről.

Én a helyedbe gazdaságilag sikeres embert keresnék meg, hogy szeretnék tőle tanulni. Ez nagyobb ugródeszka lenne, mint nyomorék multinál gyakornokoskodni...

Persze ehhez elszántság kell!

2010. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kicsit reagálok most:) Nyilván nem poénból vállalnék ilyen lehetőséget, vagy mert olyan gazdagok lennénk hogy nekem mindegy lenne kapok-e pénzt vagy sem.. sőt... hónapról hónapra élünk. Nagyon is szükségem lenne a pénzre mert indulótőkém nincs, ha lenne már biztos Pesten lennék vagy vmelyik nagyobb városban, esetleg külföldön. Ennek hiányában meg egyelőre "ide vagyok kötve". Itt viszont semmi nincs, ami meg akad (itt most rendes, bejelentett fix fizetésű állásra gondolok, nem pedig az ügynökösdikre, mlmre), azt a munkát megkapja a rokon rokona,meg ismerőse, vagy pedig jól átkúrják az embert. Legutóbb is úgy jártam, hogy jelentkeztem egy állásra, jónak tűnt, tetszett volna, csávó még azt is mondta hogy szimpatikus vagyok neki, és beszélgetés közben még olyanokat is elárult a vállalkozásáról ami alapján simán felnyomhatnám APEH-nél, úgy váltunk el, hogy következő héten mindenképp beszélünk, de nem jelentkezett. Próbáltam én hívni, de már nem élt a száma, neten megkerestem a cég számát, felhívtam ott, ő vette fel és azt mondja még folyamatban a dolog és lerakja. Hát azóta sem hívott, nyilván kamu volt, de könyörgöm mi értelme hazudozni, miért nem mondta hogy nem engem választott és kész.

A multik alapból kiesnek, mert ugye kisváros, nincs itt multi csak az élelmiszer láncok, de azok gyak. programjai is a központban szoktak lenni ha jól tudom, de azért még utána nézek.


Létezik olyan hogy pályakezdők munkanélküli hivatala? Hát ilyenről én még nem hallottam:) A munkaügyi központokról tudok, oda regisztrálva is vagyok, de segíteni nem tudnak csak nyilván tartanak, és mindenegyes pofavizit alkalmával "kedves biztatásként" elhinti a csávó, hogy ne is reménykedjek..:S


Kezdek kicsit kétségbe esni, mert annak ellenére hogy pályakezdő vagyok, én sem vagyok már olyan fiatal(26éves) 1 éve keresek munkát, intenzíven meg nyár óta, akkor kaptam meg a diplomám. A pár éves csúszásom egyébként abból adódik, hogy gimi után volt egy 1 éves tévutam suli terén, azt ott hagytam és egy darabig dolgoztam eladóként, majd azután mentem másik fősulira.

2010. ápr. 10. 13:06
 9/9 anonim ***** válasza:

semmiképp ne vállalj ingyen semmit

értékeld magad

javaslat: menj el biztosítós, vagy ingatlan ügynöknek

a marketing magas fokú gyakorlatába fogsz kerülni

és azok mindenkit felvesznek, még ha nincs is felvétel

2010. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!