Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennétek dolgozni egy olyan...

Mennétek dolgozni egy olyan céghez amely épp most rúgta ki 30 dolgozóját egyszerre és ezért kell neki egy új gárda? A kirúgás oka: túlmunka megtagadás fizetés elmaradása miatt.

Figyelt kérdés

Munkaerő-kölcsönzőnél vagyok ami nem jó. Hol ide hol oda helyeznek ki. A vágyam hogy átvegyen egy cég állandóra saját állományba.

Most megtörtént mehetnék egy céghez. Nem nagy szám fizikai dolgozó.


De. A cég ahova mennék 2 hete vált meg egyik napról a másikra 30 dolgozótól, vagyis a teljes állományától. Az ok ahogy megtudtam (kicsi a világ egy volt dolgozójuk a szomszédom) az hogy orrba-szájba ment a túlóráztatás amit sose fizettek ki. Persze feketén ment a túlóra nem hivatalosan elrendelve. A dolgozók besokalltak és megtagadták a túlórán maradást. Erre még aznap az öszeset kirúgták másnap már egy se kezdhetett.

A teljes gárda ment 1 perc alatt. Ezért!

És a cég új gárdát keres. Ez lennék én (is).

Ide mennék. Menjek?


Mert ez volt a vágyam. Egy céghez állandóra nem bérembernek nem egyik nap itt másik ott.

De így? Aztán engem is úgy fognak fizetni mint őket? És ha szólok már én se mehetek másnap?


2016. máj. 20. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"Aztán engem is úgy fognak fizetni mint őket? És ha szólok már én se mehetek másnap?"


Igen. Igen.

2016. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez kérdés? :D
2016. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék, és a kérdésed is felesleges... :)


Ráadásul a volt dolgozók helyébe még perelnék is. És láss csodát, a teljes cég 1 perc alatt menne felszámolás alá. :)

2016. máj. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát ezt mondd annak a 30nak akit kirúgtak.

Biztosan egyik se perel mert a béremebrcég nem áll kapcsolatban munkaügyi perrel terhelt céggel.

Vagyis jelen állás szerint egyik volt melós se perel

2016. máj. 20. 17:10
 5/18 anonim ***** válasza:
Biztos voltam benne, mivel nem szokás. A népszokás az, hogy az emberek hagyják magukat. Felnőtt emberek, csak tudják, hogy mit csinálnak. :)
2016. máj. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, tudják. Rohangálnka mint a mérgezett egér másik állás után.

Mert az nagyon szép hogy bíróság meg kutyagumi és évek múlva talán lenne is belőle valami de a villanyszámlát meg holnap már be kell fizetni.

= az a fontos hogy munka legyen és nem a bírósági bohóckodás évekig hogy aztán szülessen majd az unokámnak egy nesze semmi fogd meg jól ítélet.

Talán ezért?

2016. máj. 21. 09:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért használják a munkaerőkölcsönző cégeket. Hogyha per van, akkor nem lehessen őket perelni. A munkaerő-közvetítő a felelős papíron.

Én nem mennék, amúgy, nyilván veled is ugyanezt fogják csinálni.

Egyébként meg nem kéne azt a 30-at szidni, én még ilyet soha nem hallottam, hogy egy személyben megtagadták a munkát.

2016. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Tökös 30 ember. Ilyenről még nem is hallottam. Jó, hogy végre egyszer megcsinálták ezt is.
2016. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, mindenki úgy be van sz@rva egy kis pereskedéstől, látszik, hogy ezt is rosszul tálalja a média.

Minden foglalkoztatót tökön lehet fogni, csak ésszel és ügyesen kell csinálni. :)


Mellette nyugodtan lehet rohangálni melóért, no meg dolgozni is. :)

2016. máj. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tökös 30 ember? Hát ne tudom. Az nagyon szép hogy egyként megtagadátk a munkát de most már megy az anyázás egymáés közt (miért is hallgattam rátok ti mondtátok stb)


persze most már semi jelentősége mert mint állástalan.


És tökösek? Akkor lennének azok ha nem térnének le az útról amin elindultak hanem ha már lúd legyen kövér akkor irány a bíróság. Pertársaság 30 emberrel közös ügyvéddel-még lehetne is belőle vmi.

De ez nem lesz.

2016. máj. 23. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!