Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennétek dolgozni egy olyan...

Mennétek dolgozni egy olyan céghez amely épp most rúgta ki 30 dolgozóját egyszerre és ezért kell neki egy új gárda? A kirúgás oka: túlmunka megtagadás fizetés elmaradása miatt.

Figyelt kérdés

Munkaerő-kölcsönzőnél vagyok ami nem jó. Hol ide hol oda helyeznek ki. A vágyam hogy átvegyen egy cég állandóra saját állományba.

Most megtörtént mehetnék egy céghez. Nem nagy szám fizikai dolgozó.


De. A cég ahova mennék 2 hete vált meg egyik napról a másikra 30 dolgozótól, vagyis a teljes állományától. Az ok ahogy megtudtam (kicsi a világ egy volt dolgozójuk a szomszédom) az hogy orrba-szájba ment a túlóráztatás amit sose fizettek ki. Persze feketén ment a túlóra nem hivatalosan elrendelve. A dolgozók besokalltak és megtagadták a túlórán maradást. Erre még aznap az öszeset kirúgták másnap már egy se kezdhetett.

A teljes gárda ment 1 perc alatt. Ezért!

És a cég új gárdát keres. Ez lennék én (is).

Ide mennék. Menjek?


Mert ez volt a vágyam. Egy céghez állandóra nem bérembernek nem egyik nap itt másik ott.

De így? Aztán engem is úgy fognak fizetni mint őket? És ha szólok már én se mehetek másnap?


2016. máj. 20. 13:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Így már nem.

Azt kellett volna kihasználni, hogy a munkáltató törvényt szegett. Cserébe nem törvényt kell szegnie a munkavállalónak, hanem pontosan ilyenkor kell mindent betartani, mert csak akkor lehet jogosan követelőzni a bíróságon.

2016. máj. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az ilyen cégek, akik munkaerőkölcsöznőt használnak, jól elintézik, hogy be legyenek védve, és a munkaerőkölcsönző sem hülye.

Általában rövidebb idejű határozott szerződést szoktak kötni, és ha a dolgozó beteg, vagy megtagadja a túlórát, a következőt már nem is írják alá.

Biztos vagy te abban, hogy ők saját emberek voltak határozatlan munkaszerződéssel?

Azért ilyet nem mer egyik sem bevállalni, biztosan úgy volt a szerződés megírva, hogy ne lehessen őket perelni.

2016. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Írta a kérdező:


"A dolgozók besokalltak és megtagadták a túlórán maradást."


Ez már maga egy "törvényszegés", amely jogalap az azonnali felmondásra a munkáltató részéről. Ugyanis a munkáltató elrendelheti a túlórát. Ennek is megvan a maga módja, ideje, de joga van hozzá.


A dolgozók sérelmének, miszerint nem fizették ki őket, nem ez lett volna az elintézési módja, a megtagadással ugyanis konkrétan maguk alatt vágták a fát.


Én még mindig nem érzem veszettnek a helyzetet, csak valamelyik dolgozónak lépnie kellene a hatóságok felé.

2016. máj. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"amely jogalap az azonnali felmondásra a munkáltató részéről. "


Nem igaz. Úgy nem ahogy ott működtek a dolgok. Uis persze jó magyar szokás szerint az egész feketén ment. A cég nem rúghatta ki a túlóra megtagadás miatt a dolgozóit mert akkor el kellett volna ismernie hogy volt túlóra, méárpedig azt nem ismerhette el, hiszen ha hivatalosan elismeri akkor felmerül a kérdés hogy és a fizetés? És a bérlapok? és a munkaidő nyilvántartás?

Szóval kicsit visszanyalt a fagyi. fekete túlóra ami nem is létezik ezt megtagadják viszont csak emiatt a cég nem léphet semmit mert ha lépne el kéne ismernie hogy volt túlóra.

2016. máj. 27. 07:43
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem az "elmúlt" túlóráról beszélek, hanem a "jövőbeniről".


Amit ledolgoztam már, azt mégis hogyan tudnám megtagadni?

Azt tagadták meg, amire kötelezte volna a munkáltató. Tehát jogalap a felmondásra, ha másképp gondolod, ha nem.

2016. máj. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

MIvel bizonyítod hogy téged a főnök túlórára kötelezett?

Valami papír? Írásos elrendelés? Munkaív? Jelenléti ív? Bérpapír?

Mivel bizonyítod hogy eddig X túlórát dolgoztál (amit nem fizettek ki)? Mi van a kezedben? Papíron semmi nyoma a túlórának. Semmi a kezedben.

Hogy a főnök azt mondta maradni kell? Szó elszáll.

Mi van a kezedben? Semmi.

2016. máj. 28. 09:55
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha minden törvénytelen volt a történetben, azért ajánlottam a pereskedést.


Magyarul: Nem volt JOGSZABÁLYILAG oka a munkáltatónak, hogy megszabaduljon 30 embertől pedig Ő is törvényt szegett, és a dolgozók is, ha hivatalosak lettek volna a túlórával kapcsolatos dolgok. Mivel egyik sem bizonyítható, de végül mégis a munkáltató tett egy olyan lépést, amire indok nincs, ezért én keresném a jogorvoslatot. Már csak azért is.


Most nehogy azt add a tudtunkra, hogy szabályos felmondással (1 perc alatt?), megindokolva szüntette meg mind a 30 ember jogviszonyát...

2016. máj. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom.

Azt viszont tudom (tanulságos!!!!!!) hogy azóta a cég feltöltötte a munkaerőt és üzemel.

Még egy iylen céghjez is mennek emberek dologzni mimimálbérért 12 órázni. Mert 8 órára vennének fel papíron, erre járna a mimimálbér de a valóságban meg 10-12 a munkaidő, amit látjuk hogy fizetnek ki. Sehogy.

Csak ezt a mostani új gárda nem tudja. Még.

De 1 hónap és saját kárán fogja megtudni.

2016. máj. 29. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!