Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire rossz lenne orvosnak...

Ennyire rossz lenne orvosnak menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyből vágnék a lecsóba. Az elmúlt egy évem azzal telt, hogy készültem az orvosi egyetemre, általános orvosi karra. Minden energiám rá ment, és még most is tart a harc, hisz a felvételi csak július végén lesz. Azonban, az a baj, hogy eddig ahány emberrel beszéltem, majdnem mindegyik azt mondta, hogy orvosira mehetek, de gondoljam meg azt, hogy ha el is végzem, legalább tíz-tizenöt év kell elteljen, hogy a munkámat és tanulásomat el is ismerjék. Nem lenne mellette abszolút semmi szabaidőm. Én ezt nem akarom. Vagyis, nem akarom olyan szinten, hogy az életem hátramaradt részében semmi mást ne csináljak csak kizárólag tanuljak. Természetesen tudom, hogy ez ezzel jár, és meg kell alaposan dolgozni érte, azonban azt is tudom, hogy dinamikus személy vagyok és a biológia mellett szeretek írni, olvasni, nem beszélve arról, hogy szeretnék fiatalon családot alapítani. Nem akarok 30 évesen férjhez menni, és 32-33 évesen szülni.

Tényleg nem tudom, mit csinálhatnék. El vagyok keseredve, és biztosan azt hiszitek, hogy kényeskedek, rinyálok itt összevissza, de aki már volt ehhez hasonló helyzetben, az tudja.

Olyanokat szeretnék kérdezni, akik járnak/kijárták már az orvosit. Ennyire rossz? A válaszokat előre is köszönöm!



2016. máj. 24. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
felőlem jöhetsz mellém a sorra 3 műszakba szívni 110e-ért... ha neked ez jobban tetszik. Bár ebből nem lesz sem lakásod, sem jó kocsid, és még 15 év múlva is annyi lesz a fizetésed mint most. Aj... várj. 15 év múlva az egész automatizált lesz, 2 ember fogja működtetni és tőlünk 84 embertől 1 perc alatt megszabadulnak.
2016. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem gondolom, hogy az orvosi mellett ne lehetne élni. Tény, hogy nem olyan, mint a büfé és ruhatáros szak a pusztaretteneti főiskolán, hanem kb. 1000x keményebb. De aki akar annak azért a napi pár óra szabadideje megmarad.


Azt viszont szerintem felejtsd el, hogy korán akarsz családot. Illetve ne felejtsd el, csak akkor nem neked való az orvosi pálya. Maga az alapképzés 6 év. Persze nem mindenkinek jön össze 6 év alatt. Utána 26 hónap rezidensi képzés, az már 8. És ez után kéne szakosodni, ami még alsóhangon 3 év - tehát 11nél járunk.


Ha 19 évesen kerülsz be az egyetemre és nem csúszol semmivel akkor 30 éves korodra leszel szakorvos. Ha ezt megszakítod egy szüléssel és otthon babázással eléggé ellehetetleníted a saját helyzeted. Feltéve, ha nem az a cél, hogy háziorvos legyél valahol vidéken - na nem fikázásképpen, ők is elvégezték az orvosit, csak hát az nem épp a szakma csúcsa...

2016. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem háziorvos szeretnék lenni, kardiológia az álmom. Az egyik rokonunk mondta, hogy tudja, miből áll (jelenleg 30 éves, végzi a doktorit és közben anyukája egy egy éves gyereknek), és ő is azt tanácsolta, nehogy az ilyen beszédek elrettentsenek. Ami igaz, az igaz, nehéz, de ugyanúgy marad időm másra is. Én mindenképpen megpróbálom. Valamit valamiért, és jobban belegondolva, könnyebb úgy gyereket vállalni, ha már a karriered biztos talpakon áll.

2016. máj. 24. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Te kérdezted, mi csak válaszoltunk. Ha már szeretnéd elhinni magadnak, hogy össze fog jönni gyerek mellett is, akkor kár volt megkérdezni.


A barátnődet meg majd kérdezd meg 4-5 év múlva. Mert ez most bunkón fog hangzani, de a gyereket megcsinálni és megszülni a legkönnyebb. Utána fel is kell nevelni - na az a nehéz. És ha nem marad otthon vele 3 évet (ami tök esélytelen, mert kb. úgy kirázódsz a szakmából, hogy csak na...), akkor nem lesz könnyű a képzést, a munkát és mindent összeegyeztetni a gyrekkel. A bölcsiben nem fogja érdekelni a Gizi nénit, hogy neked még 10 vérző paciensed volt ezért nem tudsz 4-re jönni a gyerekért. Vagy ügyelned kell éjszaka, mert nincs ember, nincs váltás, kell a pénz, stb...


Újra:

Nem elrémiszteni akarlak, csak ez a valóság.


Egy orvos család.

2016. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy a gyereknevelést és a karrierem építését egyszerre akarom csinálni. Nem lesz összeegyeztethető, mert egy gyerekre időt kell fordítani, ami nekem doktori mellett szinte lehetetlen lesz. A barátnőmnek pedig ott a férje, anyósa, aki mindenben segíti őt. A férje a gyereket négykor kiveszi a bölcsiből, ötre az anyuka is otthon van. Egy évet maradt vele otthon, és azért ment vissza, mert már hiányzott a munkája. Persze, itt most nem azt akarom mondani, hogy ha eljön az ideje, akkor mindent a férjem vállára rakok, ez egy egyszerű megállapítás volt. Neki sikerült egyeztetnie, és nagyon jól halad vele.
2016. máj. 24. 19:45
 6/6 anonim válasza:
Szia végül felvettek orvosira?
2022. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!