Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes lenne már...

Szerintetek érdemes lenne már fizetés emelést kérnem? Mit tennégek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve dolgozok egy helyen (összesen 3 év munkatapasztalat).

Kezdésnek 130 nettót kaptam de azóta semmi változás. A munka milyensége és felelőssége ez idő alatt x2 lett kb.

Időközben megszereztem a diplomát ("kimondatlan elvárás" mivel kevés embernek van meg a cégnél 15 fős vállalkozás 800-900m nettó árbev), de a diplomára se kaptam semmit plusz nyelvet is gyakrabban kell használni mivel cc 2-4 ember beszél idegen nyelvet.

Van egy hasonló kollégám aki ua vagy kevesebbet csinálja mint én és ő 190-210 nettót kap havonta több tapasztalata van pár évvel de csak sima érettségi a végzettsége és nyelvet se beszél. Ez engem kicsit zavar.


Szerintetek reális igény az ő fizetését elkérnem vagy akkád többet is?

Illetve hogy \ mikor kérnétek a főnöktől.



2016. máj. 27. 09:02
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenféleképpen kérj emelést, ha nem adják meg én váltanék a helyedben - diplomaval, nyelvvel más helyeken ennél sokkal többet keresnek.
2016. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Reális lenne minimum annyit elkérned, mint a kollégád kap - de 99%, hogy annyi nem fognak megadni.


De semmi gond, ilyenkor csomagolni kell. Van tapasztalatod, végzettséged és nyelvet is beszélsz, 2 kiló nettóért fogsz találni máshol is állást - akár még többért is.

2016. máj. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy, hogy milyen diplomád van. Meg hogy van-e sok más munkalehetőség a szakmádon belül.


Például én mérnöki diplomával be se mennék a főnökhöz, hanem elmennék szabadság alatt interjúkra, és csak akkor szólnék neki ha már megegyeztünk az új hellyel, hogy akkor csá.


Ha meg klasszika-filológia szakos bölcsészdiplomám lenne, akkor örülnék, hogy nem a munkaügyi központban kell sorbanállnom reggelente.


Szóval nagyon mások a lehetőségek.

2016. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Közgáz diplomám van... Munkám néha erősebb prioritást élvez (fontosabb) mint kollégámé. Hibázás ügyfél vesztéshez is járhat -- 10 akár 30 m megrendelésektől lehet elesni havonta.

2016. máj. 27. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Na.. mindenki a saját munkáját tartja a legfontosabbnak. Amúgy meg szólsz és vagy adnak vagy nem. Aztán vagy felmondasz vagy nem.
2016. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké akkor legyen egyforma fontos a munkám a kollégáéval akinek csak érettségie van.

Akkor az egyenlő munkáért egyenlő bért alapon a 200 neken is járna és akkor a végzettséget se hozom elő.


Csak ezt kell valahogy tálalni a főnöknek de erre nincs ötletem, hogy mikor (vátjak e még valamire) // mit lehetne kellene ilyenkor mondani... Nem csináltam még ilyet ezért gyakorlatlan vagyok ilyen téren.

Ötlet? Köszi

2016. máj. 27. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Közgáz diplomával szerintem is találsz jobbat. Keresgélj és ha lesz jobb mondj fel. Ha pedig szeretnék hogy maradj többet fognak fizetni!
2016. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!