Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tönkre tett a nagyravágyóság,...

Tönkre tett a nagyravágyóság, pénz?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok.. Térjünk oda,hogy befejeztem annak idejèn az iskolát,de gyakorlat hiányában nem sikerült abban munkát találnom. Letettem egy okjs vendéglátóit.. Hivtak egy helyre de az kegyetlen volt 16 órás munka idő .. A záró rész kb az volt,hogy este 18:00: másnap majdem 1:30 ig mosogattam Armani poloban meg gas nadrágban csúszós cipőben a nap folyamán párszor már térden voltam mert nem birtam.. Ja és ez nem is 16 hanem majdnem

18 ora! Elsö nap volt és utolso! Itt vége lett a vendèglátásnak.


Találtam aztán más munkát,jelenleg is ott vagyok már 2 éve. Így,hogy aztán lett pénzem nagyon elkezdtem költekezni még iskolai időszakban a 15 000 es farmerra is azt mondtam eleinte,hogy uristen most már a 63 000-es sem állitmeg..idővel flvettem hitelt,kocsit akartam,de nem találtam olyat amit akartam vagy is igen,de a pénz nem volt elég szép lassan el kezdettfogyni másra. 1 év után kikellett költöznöm a Prestige Towersból mert már sehogy nem birtam kifizetni a lakbért, ez is a hitelből ment meg spórolt pénzből,de nem keresek annyit,hogy megtérüljón és ott tudjak lakni.. Szinte nincs semmi pènzem multkor volt egy kisebb kiadás,de mivel nem volt nálam akkor annyi pènz 50 000 kellett volnaigy ekektronikai cuccot meg egy 150 000 es napszemüveget adtam addig " zaciba" az illetőnek.. Vègül kiderült,hogy nem 50 000 hanem joval kevesebb igy az ki lett fizetve.. Aztán letudva de a cuccaim még mindig nála! Ninxs pènzem elmenni érte és még legalább 2 dlogra kellene pènz legalább 55 000Ft és ez fizetés előtt..

Aztán itt van még a balaton sound.. Nincs az a pénz h eladjsm a bérlezeket de az a pènz most negoldaná a gondomat! Jekenleg kb 18 000 tartalékom van és 750 000 es adósságom.. Ezt fizetem is hyvonta szèpen a bank levonja de ha nrm szerzek addig pènzt a kártyàra akkor csak 2 napos kèséssel tudják levonni! 6-szor mentem már a providenthez idèn de amikor lett volna idöpont lemondtam mindig..

Az emberek azt látják,hogy jo modu vagyok az öltözködés alapjàn meg fb kèpek de fullra nincs pènzem most..


2016. máj. 28. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sürgősen el kéne adnod valamit, nehogy a végén a hátsó feledet kelljen, valami vén homárnak.

Az egyetlen jó döntésed az volt, hogy a Providentet visszamondtad, lyukat nem tömünk lyukkal.

2016. máj. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés elég zagyva, de téged az tett tönkre, hogy többnek akartál látszani ami vagy és többet költöttél, mint amennyit megengedhettél volna magadnak.
2016. máj. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem, teged az tett tonkre, hogy ossze keverted a lehetosegeidet a vagyaiddal.
2016. máj. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2-esnél a válasz a kérdésedre.


"Az emberek azt látják,hogy jo modu vagyok"

nem vagy az... 750 ezres hiteltartozással irtóra nem vagy az... Ne akarj többnek látszani, mint amennyi vagy, mert hamar ki fog lógni a lóláb.

Kezdd el visszafizetni a hiteled, addig ne vegyél semmit és utána, amennyi pénzed van, abból gazdálkodj. Lehet, hogy nem leszel olyan jómódúnak látszó, de ha ezt az életet folytatod, hamar kopogtatni fog a végrehajtó és a fizetésedből fogják letiltani... (jó esetben...)

2016. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de te egy igazi mintapéldánya vagy az el...-ott generációnknak. Mindent azonnal, most, minden jár csak úgy. Az a lényeg, hogy 60ezres nadrágba járjak, mert a 10ezrestől biztos meghalnék, menjen fel a balaton soundról a szelfi, mert amúgy semmit nem tudnék felmutatni az életemből amiért megdolgoztam.


Szedd össze magad, és ne a külvilágnak élj. Ezt az "életvitelt" azok tudják finanszírozni, akiknek apuci lapátolja a lóvét minden hónapban a számlára, de a való élet kicsit másképp működik. Aki pedig önmaga teremet magának jó anyagi körülményeket, annak nincs szüksége 70ezer forintos farmerra, mert nem akkora ratyi hogy ettől próbáljon meg önbizalmat szerezni.

2016. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!