Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéki orvosi diplomával el...

Vidéki orvosi diplomával el lehet menni rezidensnek SOTE klinikára és/vagy ott PhD-zni?

Figyelt kérdés
Olvastam hasonló kérdéseket, és nem a szokásos SOTE-vidék troll vagyok. Tudom, hogy csökkentik a rezidensi, orvos gyakornoki helyek számát, és gondolom, a klinika is inkább a "sajátját" részesíti előnyben, tehát, aki Pesten végzett. Vagy hogy működik ez? Tapasztalatok?

2016. máj. 31. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

SOTE klinikákon is vannak vidéki rezidensek, ahogy a többi budapesti kórházakban is. HA van hely akkor fölvesznek, ha nincs akkor nem.

Ez inkább attól függ, hogy mennyire keresett szakon mész tovább.

2016. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de diplomaátlagot néznek egyetemtől függetlenül vagy inkább felvesznek egy rosszabb tlagú SOTE-st, mint egy jobb átlagú teszem azt SZOTE-st?
2016. máj. 31. 18:15
 3/9 anonim válasza:

Az átlagot csak a phdnál nézik.

Nyilván előnyben részesítenek egy sotés egy budapesti klinikán, de vannak bőven vidékiek.

Baromira más dolgok fontosak az egyetemen, meg más dolgok fontosak a gyógyításban.

Mondjuk szerintem annak örülnek, ha vki már nem azonnal németországba indul el orvosavatás után :D

2016. jún. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Negyedéves vagyok Pécsett, és szeretném majd Pesten tölteni a rezidensi éveimet. Mivel sok pécsi klinikán voltam már/leszek még, szeretnék újat látni, több tapasztalatot szerezni. Viszont úgy hallottam -mint az már írtam is-, hogy csökkentik a rezidensi helyek számát. De ha nem átlag, akkor mi alapján döntenek? Van valami motivációs beszélgetés vagy mi?
2016. jún. 1. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Van külön felvételi, ha nincs elég hely. Felvételnél néznek sok mindent, elképzelhető, hogy SOTE-sokat Budapesten előnyben részesítik - egyes korházakról konkrétan hallottam ezt - többinél lehet nincs ilyesmi.
2016. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért szerintem ez valahol szánalmas. Ha a SOTE-s hallgató a jobb, vegyék fel őt. De csak azért őt felvenni, mert SOTE-s volt...
2016. jún. 2. 11:13
 7/9 anonim válasza:
100%

Menjél akkor phd-zni , oda az átlag alapján simán bekerülsz.

Most komolyan úgy gondolod, hogy aki éveken át bejár szabadidejében és ott dolgozik meg segít, meg asszisztál, az nem érdemli meg , hogy kapjon egy rezidens helyett mások előtt?

2016. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Miért szánalmas? Szegedi klinikára meg nyilván szegedi végzett orvost veszik fel inkább.

Vagy marad a kapcsolati tőke.


Egyébként Szegedre járnék vagy Pécsre én is jobban örülnék, ha az adott városban engem preferálnának felvételin mintsem egy SOTEst.

Külföldön meg gondolom megint más szempontok vannak.

2016. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért szánalmas, mert szerintem az lenne a tisztességes, ha lenne egy külön vizsga vagy a diplomaátlag alapján vennék fel a rezidenseket, nem kapcsolatok alapján. Vagy akkor a SOTE-s TDK-t számítsák be X pontnak, amit hozzáadnak, de legyen matematikai esélye a vidékinek is bekerülni.
2016. jún. 3. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!