Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Úgy érzem, hogy tönkretettem...

Úgy érzem, hogy tönkretettem az életemet, amiért egyetemere mentem, szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, második évemet végeztem el.

Nem egy díjnyertes szak, maradjunk annyiban, hogy egy gazdasági.


Van egy német középfokú általános és egy gazdasági nyelvvizsgám, ezen kívül még egy gazdasági közép lesz angolból. Van jogosítványom is és persze érettségim(gimnáziumi).


A régi ált. iskolás osztálytársaimnak van szakmájuk és állásuk. (nem vágyom azokra a munkákra pl: operátor, gyári munkás, raktáros stb., de van fizetésük, ebből adódóan tudnak jó cuccokat venni maguknak, drága telefont, autót. Az én pénzem az egyetemre megy sajnos.)


Attól félek, hogy ez a sok lemondás, a rengeteg energia, pénz és idő, amit befektettem nem éri meg, mert mondjuk fogok keresni 10-20 000 Ft-tal többet, mint egy gyári munkás.


Rossz érzés, hogy én még 22 évesen mindig a társadalom legalján vagyok, csak azért, mert nekem tanulnom kellett.


2016. jún. 5. 21:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
66%

@együttérző

most jobb?

2016. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
40%
B,sszus , két nyelvet tudsz , kapcsolódj be hivatalos külföldi munkákra . Az egyetem ráér , élj , keress , kalandozz .
2016. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

mert aztán gyári munkásként nettó 100e-es fizetéssel zsírosra kerestük magunkat.


Cseréljünk, én beülök a helyedre és tanulok, te meg beállsz a helyemre melózni a minimálbéres fizetésért.

2016. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Én nem tudom honnan van ennyi pénzük egyeseknek, de elszomorító, hogy aki tanul, azt a semmibe nézik sokan.


Én nem akarok beállni egy gyárba szalag mellé, diákmunkásként megtapasztaltam, hogy milyen.


Aki nem tanult, mert lusta volt vagy ugyan így feleslegesnek gondolta, az most felnőtt fejjel tanulna?

2016. jún. 5. 21:57
 5/44 anonim ***** válasza:
90%
* lehet hogy te 20e rel fogsz többet keresni mint mi, csak nekünk a fizetésünk 10 év múlva is ennyi lesz, vagy épp kibsznak minket, mert automatizálják az egészet.
2016. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
94%

"Aki nem tanult, mert lusta volt vagy ugyan így feleslegesnek gondolta, az most felnőtt fejjel tanulna?"


Igen tanulnék. Már sokszor megbántam, hogy nem tanultam amikor ingyen volt rá lehetőségem. Most egy sz@ros nyelvóra ott kezdődik, hogy nettó 2500Ft, és van bruttó 700Ft-os órabérem. És mire megyek 1 óra nyelvórával?


Gyári munkára nem lehet életet építeni... vagyis lehet, de az kb kártyavárhoz hasonló lesz, ami híg sz@r alapokon nyugszik.

2016. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
71%
Akkor hagyd ott oszt menj el 3 műszakba. Mi tart vissza?
2016. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Igen, kb 12 éven át jártam én is nyelvtanárhoz, bele sem merek gondolni, hogy mennyi pénz összesen.


Most a gyári munka csak egy példa volt. Mondhattam volna például benzinkutast. Sok fiatal aként dolgozik, mivel érettségivel felvették őket.


Azt tart vissza, hogy fizetős a szakom(magas ponthatár) és már benne van 4* 150k + cullang.

Attól félek, hogy nem egy megtérülő befektetés ez, és jobb lett volna, ha tanulok valami szakmát, amivel el tudnék már helyezkedni és mondjuk 24 évesen, mikor meglesz a diploma nem állnék kint az utcán tulajdonképpen nincstelenül.

2016. jún. 5. 22:08
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
Hát hallod ha neked az a lényeg h drága cuccokat vegyél magadnak akkor nem biztos hogy az egyetemre való vagy. Ha ennyire nem tudsz előre tervezni és a lemondások miatt sajnálkozol akkor menj el te is dolgozz, aztán nem is lesz diploma nélkül olyan munkád amit szeretnél. Más örülne ha tanulhatna.
2016. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
60%
Pontosan melyik szakról is van szó?
2016. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!