Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy repülőtéren pl Ferigy,...

Egy repülőtéren pl Ferigy, dolgoznak gépészmérnökök?

Figyelt kérdés

Hamarosan gépészmérnök leszek,de a repülőgéek világa mindig is vonzott,ezért ha lehetne akkor szívesen dolgoznék a Budapest Airport színeiben,csak nem tudom,hogy ott van-e szükség gépészmérnököre(pl épület karbantartás)vagy inkább épületgépészek kellenek oda?

Vagy esetleg az ott tevékenykedő többi vállalatnál van szükség gépészmérnökre?



2016. jún. 8. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:

'Hamarosan gépészmérnök leszek'


Ugy erted hamarosan felvesznek gepesz karra? Mert akkor van 5 eved kitalalni, hova akarsz menni. Ha megis most vegzel, akkor oszinte reszvetem, rad is erdemes volt penzt kolteni, hogy az egyetem vegen ennyi fogalmad legyen a gepeszmernok es az epuletgepesz kozott...

2016. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hamarosan végzek.Tisztában vagyok azzal,hogy mit csinál egy gépészmérnök és mit egy épületgépészettel foglalkozó mérnök.Azért kérdezem,mert épületgépész egyértelmű hogy kell,de a kérdés kicsit érthetőbben fogalmazva az,hogy épületgépész mellett, van-e szükség gépészmérnökre.
2016. jún. 8. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit egyetértek az elsővel, már ne is haragudj. Az épületgépész is gépészmérnök, ugyanúgy a gépészmérnöki karon folytatta a tanulmányait, csak más szakirányra ment, mint pl. a géptervező, vagy a CNC szakirányos.


Ha épület karbantartást írsz, akkor teljes mértékben mindegy hogy Ferihegyről, vagy egy tejesen más helyről van szó. Épületgépészeti munkákkal (víz, fűtés, klíma tervezés-kivitelezés) megbízzák az erre szakosodott cégeket, ahol feltételezhetően dolgozik gépészmérnök, aki valószínűleg épületgépész, de nem feltétel hogy az legyen. Szóval ennek ilyen formában semmi köze a repülőgépek világához.


A különböző légitársaságoknál meg valószínűleg van egy olyan személyzet aki a karbantartások megszervezéséért, lebonyolításáért, alkatrészekért, stb ilyesmiért felel, biztos sok olyan állás van ahol műszaki véna kell, de konkrétat nem tudok.


Mi lenne, ha ötödévesen lenne annyi agyad, hogy átfáradsz pl. a közlekedési kar repülőmérnöki "részlegére", bekopogsz egy láthatóan ezzel foglalkozó tanárhoz, és elmondod szépen hogy azért jöttél mert ilyen és olyan kérdésed lenne..?

2016. jún. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!