Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van munkáltató, aki fizeti a...

Van munkáltató, aki fizeti a Budapest bérletet?

Figyelt kérdés
Általában ez nem elvárható, jól gondolom? Fizetésen felüli juttatás már. Most fogok végezni az iskolával, és dolgozni. :)

2016. jún. 8. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Eddig mindegyik "mocskosmulti" hozzámvágta a bérletet, meg a Sodexet (újabban Bözsit, meg Bjutiful cardot).

Jó helyen kell dógozni.

2016. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt amelyik fizette, volt amelyik cafeteriából tette elérhetővé, és volt, amelyik nem adott semmilyen módon.


De igazából lényegtelen, mindegy, hogy dob egy bérletet, vagy ad 10k-val magasabb bért, az számít, hogy mennyi az összes juttatás, nem azért fogadok el egy állást, mert ad vagy sem bérletet.

2016. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak kíváncsi vagyok a költségekre. Úgy 50km-ről fogok bejárni. Azt tudom, hogy a MÁV bérelt 86%-át fizeti a munkáltató, a magam 14%-át beleszámoltam már, kíváncsi voltam, általában mi a helyzet a Budapest bérlettel.
2016. jún. 8. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, isten hozott öcsém a való világban.


Böszme jól mondja, hogy jó helyen kell dolgozni, de van az éremnek másik oldala is. Bár a törvény előírja, hogy fizetnie kell a cégnek a bejárást, ha közig határon túlról jársz, de láttunk már olyat is, hogy erre a főnök azt reagálta "költözz albérletbe" esetleg "nem muszáj itt dolgozni", vagy egyszerűen "erre majd később visszatérünk", de ez a később sosem jött el...


Szóval azért ezt a bejárási térítést előre tisztázd, nagy cégek, multik nem szórakoznak vele, de ha kis céghez mész, ott nem mindig erősségük a jogkövető magatartás.

2016. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés akkor, hátha tudjátok, kíváncsi vagyok csak, mennyi hátrányt jelenthet az, hogy vonattal járok be. A munkáltató azt a megtérített 86%-ot visszaigényelheti, leírhatja az adóból? Mert ha így nem hátrány neki megtéríteni, akkor nem hátrány nekem sem, hogy nem helyiként keresek állást.
2016. jún. 8. 19:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ harmadik. Nos, valószínűleg nem lesz közös nevező egy félrebeszélő másik féllel. :) Van álláslehetőség szerencsére úgy tűnik, ha ilyet mond, hogy "költözzek albérletbe" vagy "nem kell itt dolgozni", akkor nem is az az én helyem.
2016. jún. 8. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddig egy magyar KKV, majd utána egy multi is fizette a BKK bérletem, pedig pesti vagyok. Szóval én már elvárom. :D Programozóként dolgozom.
2016. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2016. jún. 15. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!