Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt megteheti a munkaadó?

Ezt megteheti a munkaadó?

Figyelt kérdés

Kedden nem tudtam bemenni, mert rosszul voltam (írtam SMS-t a főnöknek), másnap szerdán bementem, mert jobban lettem, és tudtam dolgozni. Szerdán még az "igazolást" is leadtam, hogy voltam orvosnál. Ma meg azonnali hatállyal felmondtak nekem.....

Ha munkaügyi bírósághoz fordulok van esélyem nyerni?



2016. jún. 9. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Próbaidő alatt indok nélkül elküldhet. Próbaidőn voltál?

2016. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nem
2016. jún. 9. 14:40
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Ez attól függ. Az azonnali hatályú felmondást köteles a munkaadó indokolni. Mi volt az indok?
2016. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
megtagadtam a munkát
2016. jún. 9. 14:43
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Akkor is az azonnali hatályú felmondást meg kell előznie írásbeli figyelmeztetéseknek. Gondolom, nem volt...jegyzőkönyv se, semmi a hibáidról, ha voltak, vagy amit kitalált.


A munkáltatónak indokolnia kell, hogy miért mond fel, így olvasd el, mit ír. Ennek hiányában indulj meg a Munkaügyi Felügyelőséghez és tegyél feljelentést. Amennyiben indokolja, de szerinted nem okszerű, akkor is menj oda.


Megnyernéd amúgy.

2016. jún. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Amennyiben igazolni tudod a betegséget (tehát az orvos adott igazolást, kiírt táppénzre, stb..) és azt is igazolni tudod, hogy másnap bementél dolgozni (pl. jelenléti ív, tanuk) akkor igen, meg tudsz simán nyerni egy munkaügyi pert.
2016. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
* és igen látni fogja. valahol 1-1,5 millió körül van a limit, ami fölötti összeget a bank azonnal lejelent a nav felé.
2016. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"még az "igazolást" is leadtam, hogy voltam orvosnál"

Mi volt az az "igazolás"?

Ha táppénzes papír, akkor nem volt jogos az azonnali felmondás. Ha csak egy sima igazolás, hogy megjelentél a rendelésen, akkor jogszerű az azonnali (akkor is, ha ez éppen nem tűnik túl etikusnak. De ugye a történet többi részét nem ismerjük: milyen a viszonyod a munkáltatóval, milyen a munkamorálod, okozott-e kárt a munkáltatónál, hogy előzetes bejelentés nélkül nem mentél, stb, stb)

2016. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

8/

Az orvos mindenképpen táppénzes papírt állít ki, amennyiben a rendelésen megjelenő pacienst betegnek / munkavégzésre képtelennek ítéli. "Igazolást" csak az iskolásoknak szokás kiállítani.

2016. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Hol dolgoztal amugy?
2016. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!