Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt megteheti a munkaadó?

Ezt megteheti a munkaadó?

Figyelt kérdés

Kedden nem tudtam bemenni, mert rosszul voltam (írtam SMS-t a főnöknek), másnap szerdán bementem, mert jobban lettem, és tudtam dolgozni. Szerdán még az "igazolást" is leadtam, hogy voltam orvosnál. Ma meg azonnali hatállyal felmondtak nekem.....

Ha munkaügyi bírósághoz fordulok van esélyem nyerni?



2016. jún. 9. 14:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

9/10-es

A településünk 3 háziorvosa közül egyik sem állít ki táppénzes papírt kérés nélkül.

Ha táppénzre akarsz menni, külön kell kérni az orvostól, hogy betegállományba vegyen.


Másrészt:

Nem tudjuk, hogy az orvos keresőképtelennek találta-e egyáltalán a kérdezőt.


Harmadrészt:

Orvosi rendelésen való megjelenésről igazolást nem csak iskolásoknak szoktak adni (felénk azt az ellenőrzőbe írják be az orvosok), hanem felnőtt, dolgozó embereknek is, ha kérik.

Ha láttál már valaha ilyen igazolást, ott van az alján: "Az orvosi rendelésen való megjelenés igazolása táppénzre nem jogosít!" - Az iskolások ugyebár nem jogosultak táppénzre, tehát az ő igazolásukon ezt felesleges lenne feltüntetni.

2016. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
Tök mindegy, orvosi igazolással is igazolt a távollét, arra nem lehet ráhúzni, hogy munka megtagadása. Az más kérdés, hogy arra pénzt nem kaphatsz.
2016. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%

# 11


Igen, lévén az, hogy megjelentél egy orvosi vizsgálaton nem jelenti, hogy keresőképtelen vagy. Sőt, azt sem, hogy beteg vagy...


De a kérdező egyértelműen leírta, hogy rosszul volt, ezért ment orvoshoz. Ilyenkor nem a látogatásról állít ki orvos igazolást, hanem minimum arra a napra kiírja betegállományba - feltéve ha nem szimulál, de nyilván ha a kérdező itt érdkelődik akkor nem erről volt szó.

2016. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az orvosi igazolással csak a kötelező orvosi vizsgálat időtartamára igazolt a távollét, a kérdező esete pedig nem ez.


Az, hogy valaki rosszul érzi magát és elmegy orvoshoz, nem feltétlen jelenti azt, hogy valóban olyan az állapota, ami indokolná a munkavégzés alóli felmentést.


A kérdező nem azt írta, hogy "adott táppénzes igazolást", hanem azt, hogy kapott igazolást, hogy orvosnál volt. Arra még nem válaszolt, hogy milyen igazolást kapott, így nem lehet megmondani, hogy jogos-e a kirúgása.

Mellesleg ha nem tudok dolgozni menni, felhívom telefonon a főnököt, nem SMSt írok neki, amit ki tudja mikor kap meg/olvas el.


A munkaügyi bírósághoz fordulással meg azt is vegyétek számításba, hogy ha nem nyeri meg a pert, akkor minden ehhez kapcsolódó költséget (perköltség, ügyvédi díjak) neki kell állnia.

2016. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A táppénz igényt külön kell jelezni! Ez nálunk ki is van írva a rendelőkben. Automatikusa nem jár. Ha sima igazolás akkor van helye az azonnalinak mert az az egy napod lóg a levegőben, hisz munkavégzésre alkalmas állapotban voltál. Nem nyilvánítottak keresőképtelenné.

Amúgy nem tudjuk a többit: valószínű már kiállt a rúdad és alibi kellett...

Van ahol kedvesek felhívnak hogy miért nem jössz, de van ahol nem könyörögnek a munkavállalónak, pótolható.. és így veszik, plusz jegyezd meg hogy ne smsben szólj pl mert azt nem tudni mikor látja, egyáltalán náluk (egyedi szabályozás is lehet!) számít-e az sms, közben pedig számít a te munkádra.

Kárt okoztál-e neki stb. Milyen volt a kapcsolatod a felettesekkel,főnökkel? Mert támadható de bizonyítani, konkretizálni kell, tanuk kellenek! stb Ha pedig nem nyered meg a pert te fizetsz mindent ami nem kevés és elhúzódhat sokáig!

A szerződésedben szó kell essen arról hogy mikor hol kell megjelenned a munkába (munkára alkalmas állapotban és ha nem vettek táppénzre akkor munkaképes vagy és már a munka megtagadásának minősül és van helye az azonnalinak) és ha ezt nem teszed meg úgy hogy telefonálsz még a munkamegkezdése előtte vagy mész be és ott közlöd hogy nem vagy alkalmas a munkavégzésre hogy lássák is és úgy mész el dokihoz, akár az üzemorvoshoz.

2016. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én gyanítom, hogy az esetnek már előzményei is lehettek, mert normális munkáltató ilyet indok nélkül nem tesz azzal a dolgozójával, akinek a munkájával meg van elégedve.


Valószínűleg már készült megszabadulni Tőled, és most kapóra jött ez az eset.


Jól gondolom, kedves Kérdező?

2016. jún. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

bevallom őszintén a nagyfőnöknek az első naptól nem voltam szimpatikus


azzal fogadott engem az első napon, hogy nem is biztos hogy sokáig maradsz....

2016. jún. 10. 15:56
 18/19 anonim ***** válasza:
A mi cégünknél az sms-t nem fogadják el például, egy valamire való ember tud telefonálni.
2016. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Az lehet, de egy SMS bizonyítható, míg a szó elszáll... :)
2016. jún. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!