Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pesten hogy van ennyi luxusautó?

Pesten hogy van ennyi luxusautó?

Figyelt kérdés
Akárhova nézek, rengeteg porschet, bmwt, mercit, audit, infinitit, esetleg új passatot meg superbet látok. Hogy van annyi pénze ilyen sok embernek, hogy megengedhet magának ilyen autókat? Miből? :D
2016. jún. 10. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak Pesten van így.

Én debreceni vagyok, de régi, szakadt kocsik alig vannak az utakon, mi is beszéltük már, hogy kamu, hogy nincs pénzük az embereknek.

Bár egy jó részük nyilván hiteles autó, de hát hitelt sem kap egy minimálbéres.

A másik, hogy mostanában sajnos gyakran kell kórházba járnunk. Bent parkolni csak engedéllyel lehet, az ott dolgozóknak.

Ugye az orvosok is mindig sírnak, hogy mennyire kevés a fizetésük (nem mintha egy orvostól sajnálnám, csak ez most nem erről szól), hát egy darab régi kocsi nincs bent, csak új autók. A "szerény" kis fizetésükből.

2016. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Mert a sok proli minden pénzét kocsira költi és hitelből. Itt a paneltelepen is vannak 15-20 milliós kocsik. Persze csak 1-2 évig mert addig bírja fizetni a hitelt.
2016. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

én is debreceni vagyok. pár száz ezres kocsink van. és kb mindenhonnan kilógunk így. akárhova megyünk több milliós kocsik sorakoznak a parkolóban. nem értem én sem. szerintem egy átlag fizetésből nem telik több milliós autóra. tényleg nem akarok én sem más pénztárcájában turkálni. csak egyszerűen nem értem, hogy akik nehezen élnek meg,azok miért nem érik be egy egyszerűbbel?

nem egy olyat tudok akiknél gyakran kikapcsolják a netet/áramot mert nem tudják befizetni a számlákat..enni sincs mindig mit. de azért a több milliós kocsi kell.

szerintem kéne lennie egy fontossági sorrendnek. nem arra értem,hogy most akkor járjon mindenki 100 ezres kocsival. de azért van átmenet a több milliós kocsi és a 100 ezres között.

én pl hitelre sosem vennék autót. inkább gyűjtögetek 1-2 évig a saját lehetőségeimhez mérten.

2016. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3# vagyok. nekem még az is feltűnt,hogy annyira nem vigyáznak az emberek a kocsijukra. most megvesz egy több milliós kocsit és egész évben kint áll a szabadban.kiszívja a nap és a rozsda sem kíméli idővel. meg olyan kókány szervízt látok rajta.. nekimegy valaminek és ragasztószallaggal fixálja meg úgy járt horpadásosan.

lehet ez csak én vagyok, de azért jobban vigyázok az értékeimre. egy több milliós kocsit ha megveszek akkor nyílván hosszabb távon tervezem használni.vagy ha nem,akkor eladni is el kell valamikor, nem kéne nagyon lelakni.

2016. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tetro ***** válasza:
100%
Nekem a környezetemben rengeteg ilyen van. Igazából dolgoznak, van már lakásuk/házuk és vesznek normális autót is. Bizonyos lépték fölött ha nem alkalmazottként bérből élsz, akkor nem olyan nagy ugrás, hogy havi 500ezret vagy kétmilliót keresel. Az én autóm is elég értékes. És olyan nagyon nem vigyázok rá valójában én sem. Mert ez egy használati és nem egy fétis tárgy. Ugyanúgy mint a tíz éves 500ezer forintot érő kocsim volt. Ezt is ugyanúgy utcán tartom. Mert a belvárosban 400ezer forint egy garázs éves szinten. Tíz év múlva nem hiszem hogy 4millió forinttal többet érne az autóm csak azért mert garázsban állt.
2016. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Van 2 millió ember Budapesten és környékén. Elég egy ferrari amit észreveszel és emlékszel rá, de a több tucat suzukira nem fogsz...
2016. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Azért egy Skoda Superb ne legyen már luxusautó... :) Amúgy meg az alábbiaknak lehet jó kocsija:


-Sikeres vállalkozó

-Kormányközeli stróman

-Jólkereső középosztálybeli hitellel

-Átlagos keresetű hitellel, túlvállalva magát


Utóbbiakat nem kell irígyelni érte.

2016. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
bérli. 500e-ből már bármely luxusautót kibérelheted.
2016. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi tennék hozzá, hogy a laikusok sokszor túlbecsülik egyes autók értékét. Másik, kinek mi a luxusautó. [link]

Ez pl. valakinek luxus, valakinek nem. Ha elmész egy borsodi/szabolcsi faluba egy 8 éves A8-cal, ki fogsz tűnni a tömegből. Borsodi kisvárosban nőttem fel, ott 20.000 lakosra jut kb. 15db 10M feletti autó...


[link] Tapasztalatból mondom,laikusok egy ilyen autót simán 10-15 milliós kocsinak néznek.


[link]


Egy ilyet is simán 15-20 közötti autónak néznek.


Meglátásom szerint tényleg sok értékes autó van, zöme 5-15M között. Ez azért nem luxusautó kategória (5-12 között tuti nem) , ezt az árkategóriát azért sokan megengedhetik maguknak Bp-en.


A tényleges luxus (max 1-2 éves S8,R8,S600-65-S coupe,760i, M6,I8, Maserati Quattroporte,Lambok,Ferrarik stb) 20 felett kezdődik. Ezt a kategóriát már lényegesen kevesebben engedhetik meg maguknak, de még mindig viszonylag sokan.

2016. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

az embereknek a nagy részük vidéken kb 70-150 e körül keres. ilyen fizetés mellett tényleg hülye aki sok milliós kocsit vesz. nem is lehet szerintem hitel nélkül.

de van egy vékony réteg, aki mondjuk havi szinten legalább 500-at megkeres,annak nem olyan sok idő összespórolni egy drágább kocsira.

de hidd el nekem,hogy nagyon sokan hitelre veszik. dolgoztam olyan intézetben,ahol ezekkel is foglalkoztam.. rengeteg olyan kérés volt,hogy minimálbért keres,de hitel kéne neki kocsira (4-5 M). és ő volt felháborodva,hogyha nem kapta meg.

én nem becsülöm kevésbé azt sem,aki egy 2000-es suzukival tolja. szerintem mindegy,inkább azt, mint hogy el legyen adósodva 20 évre előre. :)

2016. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!