Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyab lenne érdemesebb a...

Hogyab lenne érdemesebb a pénzt hazavinni?

Figyelt kérdés
Angliában dolgozok pár hónapja, haza szeretnék menni, viszont nem tudom, hogy a pénzt hogyan lenne érdemesebb hazavinni.. Banki kártyán? vagy készpénzbe.. Van nekem otthoni bankkártyám is, és esetleg azt meg lehetne-e oldani, hogy egy külső oldal segítségével, az otthoni bankkártyámra utaljam át a pénzt, így nem vonna le sok kezelési költséget. És értelemszerűen az itthoni kártyánat otthon is tudnám használni, és az automatákból ki tudnám venni a pénzt. De ha az angol kártyámat használnám,(nem tudom egyáltalán lehetséges-e) akkor nem tudom, hogy bezárnák-e az accountot, mert a fizetést angliából küldenék de a kártyát otthon használnám. Olvastam egy olyat, hogy az ilyen helyzetekben inaktiválhatják a kártyát. Egyáltalán nem értek én ezekhez a dolgokhoz, ezért ha valaki leírná mi hogy van pontosan, megköszönném. :)

2016. jún. 14. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Keresel egy magyar bankot, aminek jo a deviza arfolyama, nyitsz naluk szamlat, atutalod az angol bankbol. Pl. Granit bank, jobb arfolyamot kinalnak, mint Transferwise, a kulfoldi utalasnak az angol oldalon meg fix koltsege van. Ha kisebb az osszeg, Transferwise erheti meg jobban, e ket lehetosegnek nezz utana.
2016. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A létező legjobb árfolyamon történő Magyarországra (vagy bármelyik más országba) utaláshoz tapasztalataim alapján a TransferWise a legjobb megoldás!

A TransferWise valós piaci középárfolyamon váltja a pénzed, az utalás költsége csupán 0,5% mindenféle rejtett díj nélkül.

Így sokkal olcsóbban utalhatsz pénzt külföldre mint bármi mással, kb. 90%-al kevesebbért mint a bankok, a Western Union vagy a PayPal!

Próbáld ki te is, az első utalásod ingyenes lesz £3000-ig, ha az alábbi linken regisztrálsz: [link]

Regisztrációhoz szükséges útlevél vagy ID scannelve vagy fotózva.

Én általában az esti órákban szoktam utalni, másnap délelőtt már a magyar folyószámlán van a pénz.

2016. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Így sokkal olcsóbban utalhatsz pénzt külföldre mint bármi mással, kb. 90%-al kevesebbért mint a bankok"


Hat ez nagyon fugg az osszegtol, mivel szazalekban szamoljak a jutalekukat, a bankok meg fix koltsegen teljesitenek nemzetkozi atutalast.

2016. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!