Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová érdemesebb menni dolgozni...

Hová érdemesebb menni dolgozni? Anglia? Németország? Ausztria?

Figyelt kérdés
Szeretnék havi legalább 1 000 eurot megkeresni,természetesen tisztességesen. :D Igazábol Bécs és Anglia között vacilálok.Hol van nagyobb munka lehetőség?És hol van jobb fizu?Hová érdemesebb menni?Ja...és Angliába menyibe jön ki egy albérlet,ha ketten fizetnénk? A válaszokat előre is köszönöm :)

2016. márc. 2. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven beszèlsz rendesen? Mihe èrtesz? 1000 €-t bàrhol megkereshetsz. Megfelelő vègzettsèg ès nyelvtudàs nèlkül egyik sem opciò. Èn Angliàban kötöttem ki, 3,5 èv Ausztria utàn. Nekem ez az osstràk, német stìlus nem jött be.
2016. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Feltetelezem akkor nemetul, es angolul is nagyon jol beszelsz. Ez dicseretes, es nagy elony mindket orszagban. Most tervezem az UK-bol Ausztriaba torteno koltozesemet. Ahogy elnezem a dolgokat, bar az ittenieket jobban ismerem, de itt konnyebb a munkavallalas, meg a letelepedes, mint Ausztriaban. Persze ezzel meg erdemes varni az EU kilepeses valasztasig, ami a nyaron lesz. Viszont ne feledjuk, hogy Ausztria a szomszedban van. De hogy hol hol lehet a legtobbet akasztani, arra csak azt mondom, hogy a Britek a nemet (nem az osztrak) eletszinvonalrol almodoznak allandoan.
2016. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Angolul perfekt tudok,németül pedig közepes szinten,de erősíteni fogok :) a fejembe vettem hogy franciát is jó lenne tanulni...minnél több nyelven beszélek annál nagyobb az esélyem.Gimnázium végzetségem van....Ja ééés kb menyi pénz kéne magammal vinnem,hogy megtudjak élni,mig megkapom az első fizut? :)
2016. márc. 2. 21:58
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Ausztria.


Közel van és ha okosan csinálod akor magyarországon élsz és ausztriában dolgozol.


Ismerek csomo osztrákot (!!) akik sopronban laknak és bécsben dolgoznak. Sopronban egy új 3 szobás lakás olyan ~ 30 millió (=100.000€) bécsben ugyan ez 300.000 € minimum.

Mivel megvan a lakás, nincs drága albérlet igy 2000€ kiskirályok. Igaz ehez minden nap reggel és este 45-60 percet ingáznak igaz bécsben is lehet ennyit ingázni.


Nem csak a fizétes kell szerintem nézni hanem hogy mi marad. Kimész angliába ott lesz valaha saját ingatlanot? A lakás/ház ott marad értekben és tudod hogy miért dolgoztal! Amugy mivan ha nyugdijás leszel? Ismerek csomó nemétet akik ledolgoztak egy életet, és a nyugdijbol nem tudnak megélni!

2016. márc. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
És amugy az osztrákok már magasabb életszinvonalon élnek mint a németek. Nem csak Stuttgart, München, Wolfsburg és Berlinböl ál Németorszag.
2016. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1.000 Euro az Ausztriában a minimálbér, szóval nem olyan nehéz az ott megkeresni.

Egyszerű gimnáziumi végzettséggel viszont nem tudom milyen munkák jöhetnek számításba nálad.

Azonban én várnék még a te esetedben a kiutazással, mert egyik ország sincs topon politikailag. Németországban elég nagy a feszültség a migránsok miatt, eléggé puskaporos a légkör, amire az ország vezetése rátesz még egy lapáttal.

Ausztriában annyira nem gáz a helyzet, de ott se nagyon vannak kibékülve a helyiek a migránsokkal és ezáltal a bevándorlókkal se, de az ország vezetése ésszerűbb politikát folytat, mint Merkellék.

Anglia meg olyan, hogy meg kell válogatni hova mész. London irreálisan drága. Vannak megfizethető környékei, de az rendszerint a belvároson kívülre esik és a gond, hogy sokaknak a belvárosban van munkájuk. Sokkal inkább megéri más nagyvárosba menni. Bristol, Manchester, Reading, stb. Kisebb városba akkor érdemes költözni csak, ha valamelyik nagyváros közvetlen közelében van. Többi országban nem tudom, hogy van, de kint Angliában ismerősöm úgy csinálta, hogy megigényelte az NI számot, kapott róla papírt, hogy folyamatban van és elment mosogatni is addig, amíg nem szóltak. Lehet, hogy nem éppen a legjobb meló, de addig is kapott fizut, amíg nem lett meg az NI száma, így kevesebbet kellett költenie abból, amiből kiment.

2016. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Háááát nem is tudom.... :D igazából az álmom mindig is Amerika volt....ha pld megcsinálnék egy masszőr kurzust meg műkörmös kurzust...mert ugye nincs szakom(mivel gimibe jártam) ...ezért gondoltam hogy megcsinálnám....ééés kimennék pld New Yorkba vagy Los Angelesbe esetleg Dubaiba masszőr meg körmösként el tudnék helyezkedni ott ? Pld wellness száloda vagy ilyesmi?Megérné ? :)

2016. márc. 3. 12:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Álmodj kiràlylàny. Maradj a realitàsoknàl. EU-ban gondolkodj. Körmöskènt masszőrkènt USA legàlisan kilőve, nem kapsz letelepedèsit.
2016. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudnál kimenni. Nagyon szigorú rendszer van. A munkáltatódnak először is meg kell hírdetnie az állást. Aztán, ha nem talál ígyse munkaerőt, akkor kérvényezheti a felvételedet, miszerint egyszerűen csak te vagy a megfelelő szakember. Ezután egy elég költséges procedúra megy végbe, mert elég sok pénzébe kerül mindent elintézni. Annyi pénzt meg nem fogsz te neki termelni, amennyibe az engedélyek kerülnének. Egyszerűen nem érné meg a munkáltatódnak. Kiutazni se tudsz csak úgy alapból, az nem EU, hogy felülsz a repülőre, ott meg leszállsz csak.

Meg az ilyen műkörmös, masszőr szakma meg nem éppen a legjobbak az EU-ba se munkavállalás terén.

2016. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Damn ***** válasza:
100%

Én a kérdező stílusából és kérdéseiből azt szűröm le, hogy trollkodik vagy buta.


De ha mégsem, itt van pár alap információ ami részben az én véleményem és nem feltétlenül tény.


- felsőfokú végzettséggel angliában (ha forintosítani akarod) akkor általában többet kapsz


- a több sokszor kevesebb, az albi árak ausztriában alacsonyabbak


- ha a minimálbért célzod be, bárhol kapsz munkát, kisvárosban is


- ha angliában gondolkozol Londont felejtsd el. Sokkal kevesebből, ugyanolyan színvonalon meg tudsz élni 200-250km-re északabbra.


- csak hogy fogalmad legyen az angliai albérleti árakról ajánlom a www.rightmove.co.uk weboldalt, az otthoni ingatlan.com megfelelője


- a fizetésekről durva becsléssel a payscale.com weboldalon érdeklődhetsz. Jelenleg az angol éves masszőrként szerezhető átlag £17.000 ami a www.thesalarycalculator.co.uk alapján havonta £1,220.60-ra jön ki. Ha egyedül jössz ki erre a fizetésre jobban teszed ha otthon maradsz(kivéve ha nem akarsz 2-3 másik emberrel egy lakást bérelni), az egyetlen dolog amit profitálhatsz ebből az az, hogy angolul jobban fogsz beszélni. Ha ketten szereztek ennyit az már nem rossz. Egy 2 szoba+nappalis lakás fentartása és pénz félretétele is bőven bele fog férni.


- az egyik válaszolónak csak annyit, hogy közel sem álom az amerikába való kijutás, csak nem közvetlenül. 5 év anglia után megigényelheted az állampolgárságot, ha az meg van akkor amerikába angol papírokkal már könnyű a bejutás. Ha valóban amerikába akar menni és ott is akar élni, akkor 5 év pikk-pakk elrepül. Néhány egyetemet bukdácsoló taknyos ennél sokkal többet veszít az életéből.


- Az egyik válaszolónak nagy igazsága van a Sopron-Ausztria ingázásban. Unokatestvérem illetve nagybátyám is ezt űzi, ha ügyes vagy jól jöhetsz ki belőle.


- az, hogy mennyi pénzt hozz az változó. Én £1800-tal kezdtem és kijöttem belőle, igaz én az első naptól kezdve dolgoztam mivel már otthonról kaptam állást. Egy volt középiskolai osztálytársam saját elmondása szerint 2 millió forintnak megfelelő fonttal érkezett, Londonban próbálkozott és pár hónap múlva üres kézzel ment haza. Igaz, őt sose tartottam okosnak. Ma már hivatásos katonaként dolgozik otthon.

2016. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!