Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próba nap után, ha az napra...

Próba nap után, ha az napra be is jelentettek, ki kell hogy fizessenek az napra?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy működik ez, próba napon voltam, az napra be is jelentettek, teljes munkaidőt voltam ott. Kérhetem az az napi béremet?

2016. jún. 19. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelentettek volna be is jár neked a bér. Olvasd el a szerződést, de egyébként minden további nélkül kérheted!
2016. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor nyugodt szívvel fogok bemenni, és kérni ami jár nekem!
2016. jún. 19. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szerződésed, akkor megkapod. Ha nincs, kérheted, de valószínűleg nem kapod meg. Honnan tudod, hogy bejelentettek? Mert azt mondták?
2016. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt szerződés, ha nem, ledolgozott időre jár a bérezés. A szerződés írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége, nem a dolgozóé. Tehát ha nincs írott szerződés, akkor a munkáltató sértett szabályt, nem a dolgozó.


Nyugodtan kérd a jogos béred, ha nem kapod meg, ajánlom a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget, ahol panaszt tehetsz ez ügyben. Kormányhivatalokban találod őket.


Nem érdekes, ha pár ezer forintról van is szó, mert itt nem az összeg a lényeg, hanem az elv! Tehát nem hagyni semmit, ami jár Neked! Ezt már most kezd megtanulni!

2016. jún. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!