Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Semmid sem volt, nehéz életed...

Semmid sem volt, nehéz életed volt? Most mindened megvan, sikeres vagy? Hogy csináltad?

Figyelt kérdés

Kérek minden olyan embert, aki a kilátástalanságból talpra tudott állni és élete rendezödött, mesélje el nekünk, hogyan csinálta? Miböl nyert eröt a céljai megvalósításához? Milyen akadályokon kellett átvergödnie?


Segítsen minket a példájával! Ossza meg velünk, ha van kedve és szeretne segíteni másokon is, akik reményvesztettek.


Köszönjük!


2016. jún. 22. 03:22
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
#mese, #álomvilág2016
2016. jún. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Dolgoztam, mint az állat, és nem voltam hajlandó ingyen csinálni...


Apám alkoholista volt, mindent elivott, Anyám keveset keresett, vacsora többnyire sós főtt krumpli volt. Ruhák a turkálóból, sajtot csak a boltban láttam, nyaralni sosem voltam.


14 éves koromtól dolgozom egyfolytában. A munka mindegy volt, csak fizessen. Munka mellett érettségiztem, majd szakmát szereztem, több egyéb képzésen is részt vettem.

Mivel amúgy is szokva voltam az "egyszerűséghez", ezért spórolni is nagyon tudtam, nem esett nehezére a lelkemnek. Sosem bőgtem, hogy milyen szar nekem, és nem irigyeltem másokat. 25 éves koromra saját lakásom lett, amibe a munkáltatóm kamatmentes hitelt nyújtott. Igaz, üres volt, de az enyém, és egy matracon eléltem. 4 év alatt kifizettem, majd 6 év, és berendeztem, majd utazgattam, a maradékot pedig kamatoztattam. 37 éves koromban összebútoroztam egy hasonló gondolkodású férfival, akinek lakása nem volt ugyan, de kocsija és megtakarított pénze igen.

Összedobtuk, amink volt, építkeztünk, családot alapítottunk, ma már csak utazgatunk. Van egy saját lakásom, vagy egy házunk, és van egy közös lakásunk, amit egyéb módon hasznosítunk, és van egy kocsink. Ami nincs: hitel! :)


Tudod! A remény hal meg utoljára...

2016. jún. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimről tudok írni. Mindketten szegény családból jöttek, de tanultak és aztán jó munkájuk lett. Egy dolog nem hiányzott belőlük: a szorgalom.
2016. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Köszönjük szépen kettes a hajnali mesét:D

Hogy itt mindig van egy főttkrumpli zabáló, aki végül ma már csak utazgat :D

2016. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

#4 ezért éri meg ide feljárni. mindig van egy nagyot mondó idióta.


" 25 éves koromra saját lakásom lett, amibe a munkáltatóm kamatmentes hitelt nyújtott.'


ilyen munkáltató nincs a mai világban, aki csak puszira ad kamatmentes hitelt.. gondolom nem 500ft-ról volt szó, hanem pár milláról. Szóval itt már el is csúszott a története.

2016. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen hihető sztori. Nyilván nem puszira kapta a hitelt, csak minek fejtegesse itt, amikor nem lényeges. Nekem is úgy lett autóm, hogy a cég megvette helyettem, aztán a fizetésemből minden hónapban levonnak egy összeget, úgy törlesztek. Cserébe annyit kértek, hogy 3 évig ne mondjak fel, persze erről szerződés is van, ami tartalmazza azt is, hogy mi van, ha mégis felmondanék, meg ilyesmi. Nem puszira járt a "kamatmentes hitel", hanem egy megállapodás köttetett. Gondolom a 2-esnél is hasonló volt. Bár biztos hihetetlen sokak számára, de azért vannak ám olyan munkaadók, akik nyújtanak lakás- és egyéb támogatást a dolgozóknak.
2016. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, és minden igaz, amit leírtam.

Az én munkáltatóm építőiparban utazott, így nem csak nekem, hanem más munkatársamnak is adott kamatmentes hitelt, természetesen a jogszabályban előírtak szerint. Megállapodást írtunk, maradnom kellett még pár évig náluk, és kizárólag az OTP-n keresztül folyósították.

Ez a pár év 26 évre sikeredett, velem zárták be a céget véglegesen, ahonnan még végkielégítést is kaptam.


Sajnálom, ha Neked nem volt ilyen szerencséd, és nem főtt krumplin nőttél fel, nem pusztán kezdted az életed tehenek között, és nem tudsz sikereket elérni, de az én történetem ez, ha elhiszed, ha nem...

Azt viszont tudnod kell, hogy nagyon sokat letettem ezért az asztalra, nem pedig vártam a sült galambot.

2016. jún. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!