Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bizonyos cégeknél miért olyan...

Bizonyos cégeknél miért olyan lassú az előrelépés?

Figyelt kérdés

Állami érdekeltségű cégnél kezdtem a karrieremet (MÁV).Oda kerültem gyakornokként.


Eleinte nagyon tetszett, dolgoztam is rendesen.Naiv pályakezdő diplomásként azt gondoltam, majd jobbá tehetem ezt a céget.

Ott voltam 2 évet és semmi.


Pedig, a munkámmal elégedettek voltak, minden kimutatásra rácsodálkozott a vezetőség, hogy "jé ezt meg hogy csinálta". Közvetlen főnököm azt mondta, elvoltak ájulva a vezetők.


Nagyon szerettem "vasutas" lenni, érdekelt is a dolog, kiskoromban "megcsapott a mozdony szele".

Vonatozni is szeretek a mai napig, ki is használtam a szabadjegyet.

De, rá kellett jönnöm, hogy az ilyen állami érdekeltségű cégeknél, az előrelépés más módon zajlik, mint a magánszférában.

A pohár, akkor telt be, amikor hozzá alig értő embereket vettek fel nagyon komoly pozíciókra , mert xy ismerőse.Pedig nem feleltek meg teljesen a követelményeknek.


Végül, otthagytam.A közvetlen főnököm maradásra akart bírni, persze fizetésemelést, magasabb pozíciót nem említett.


Utána, bekerültem egy autóipari céghez, itt többet kell dolgozni, a dolgozók nem tartanak 2 órás ebédszünetet, mint a MÁV-nál és nem interneteznek 8 órából 5-öt.

Úgymond, minden a helyén van.

Itt gyorsan cserélődnek az emberek, a MÁV-nál meg kihalásos alapon megy.


Mondanom sem kell, a fizetésem jóval magasabb volt, fél év után előrelépési lehetőségem is volt.Igaz, menedzser nem lettem, de közelebb kerültem hozzá.


2016. jún. 22. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert nincs hova előrelépni például. Ahhoz hogy valaki előrelépjen, valaki más le kell, hogy lépjen. Nem lehet mindenki elől.
2016. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam mondani, mint az első válaszoló.

Plusz állami cégeknél ez már csak így van. Én is az államhoz közeli intézményben dolgozok és csak azok keresnek jól, akik vagy a vezetőség tagjai, vagy nyalnak, vagy 20-30 éve ott dolgoznak és "jó hely"-en ülnek.

Van olyan munkatársam, akinek a fizetése kétszer annyi, mint az enyém és csak érettségije van...

2016. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Van olyan munkatársam, akinek a fizetése kétszer annyi, mint az enyém és csak érettségije van..."


A Mávnál is volt olyan.És nincs is ott olyan régóta, csak van "hátszele".

2016. jún. 22. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a magánszférában sem mindig így van. Ahogy már írták, nem lehet mindenki főnök. Ahol én dolgozom, 33-an vagyunk, egy manager. Állandóan azzal fenyegetnek bennünket, hogy leépítés lesz, a főnöknek be van betonozva a helye, hova lépjek előre? Örülök, ha ki nem rúgnak. A fiatalok persze elmennek 1-2 év után, de vidéki kisvárosban nem sok a lehetőség. Vagy mennek Pestre, vagy külföldre. Igazából szerintem ez az általános, nagyon kevés olyat láttam eddig, mint a filmekben, hogy felvették kezdőként, hajtott, jól dolgozott, aztán pár év múlva manager lett. Multinál is inkább protekció kell hozzá, mint érdemek.
2016. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TamásTóth ***** válasza:
A magánszféra nevetséges. Bürokratikus, hierarchikus az egész, a működés általában a logikát mellőzi, ugyanígy nem azok vannak jó pozíciókban, akik értenek is valamihez, így sokat nem lehet várni az ilyen cégektől. Ambiciózus emberek nem is maradnak ilyen helyen sokáig semmiképp. Mindenkinek azt tudom javasolni, hogy váltson ezekről a helyekről, ha teheti.
2016. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, én is így értettem :D

Az említett munkatársam, aki érettségivel kétszer annyit keres, mint én, kb. 2 évvel több ideje dolgozik nálunk, mint én, egy csinos lány, a főnök pedig férfi...

2016. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
@5: Nem kevered te a magán- és állami szférát? :)
2016. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TamásTóth ***** válasza:
@7: abszolút igazad van. A mondandómban a magán-t cseréljétek ki az államira.
2016. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!