Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi ember hogyan tud...

Külföldi ember hogyan tud pénzt átutalni nekem?

Figyelt kérdés

Grafikus logót készítettem egy külföldi embernek (Amerikában él), kérdésem, hogyan tud nekem fizetni? Az összeg 30 Dollár.


Mikre kell odafigyelni, nekem és neki? Hogyan tud pénzt küldeni? Eddig csak magyar emberek utaltak a számlaszámomra, ez az első külföldi megrendelő.


2016. jún. 23. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Elküldöd neki a nemzetközi számlaszámodat (IBAN), meg az SWIFT kódot, a nevedet, amire a számla szól.


Ö ott bemegy a saját bankjába és erre a számlára átutalja a pénzt.


Szóval nincs semmi extra, csak rendesen kell megadni az adataidat.


Azt nem árt elöre tisztázni, hogy az átutalás költségeit ki vállalja, mert az elég sok is lehet (10-20%-a az átutalt összegnek), illetve hogy hol merülnek fel ezek a költségek, mert felszámolhat az ö bankja, a tied is külön összeget, és maga a nemzetközi átutalásnak is vannak költségei.

2016. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolót még azzal egèszítenèm ki, hogy meg kell adnod a bankod nevét és címét is.
2016. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30 dollárt ne utaljatok banki átutalással, mert több lesz a költsége, mint maga az átutalt összeg. Nyiss egy Paypal számlát és fizesse azon keresztül!
2016. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen összegnél a PayPal az egyedüli értelmes megoldás.
2016. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A SWIFT kódban benne vannak a bank adatai!
2016. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!