Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Problémás munkahelyekről...

Problémás munkahelyekről hogyan lehet lelépni?

Figyelt kérdés

Tudjátok olyan helyek, ahol felmondasz és elkezdenek szivatni, kvázi megbüntetne a vezető, amiért nem akarsz többé a csicskája lenni.


Fizetésemelésről szó nem lehet vagy ha igen, akkor minimális és mindenféle eltúlzott feltételekhez köti.


Felmondáskor azonnal mindenféle vélt vagy valós sérelmeket ró fel, és persze kárigényeket.


2016. jún. 24. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:

"Felmondáskor azonnal mindenféle vélt vagy valós sérelmeket ró fel, és persze kárigényeket."

Ez azért nem így működik, bizonyítás nélkül mit sem ér.


Add be a felmondásod, majd ha szívóznának, akkor elmész betegállományba, a munkáltató meg így járt.

2016. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ismerős a helyzet, szerencsére nálam végül nem szívóztak a felmondási idő alatt. A főnök egyszer jól leordított a többiek előtt, hogy én cserben hagyom őt, de annyival maradt. Mindenki kollega azt mondta, hogy ő ezek után egy percet sem maradt volna. Én lenyeltem a békát, mert pár nap múlva fizetésnap volt és kisvállalkozás lévén féltem, hogyha elmegyek akkor, nem fogok pénzt látni az adott havi munkámból. Maradtam a felmondásban jelzett napig, ők is lenyugodtak.
2016. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt.. mikor felmondtam az ügyvezető közölte, hogy akkor most rosszabb autót kapok. Én meg közöltem, hogy ezt a beszélgetést rögzítettem és kíváncsi leszek, hogy a bíróság mit fog rá mondani.


(persze nem volt rögzítve)


egyből elengedett még aznap.

2016. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát azért nálunk nem ilyen 'kispályás' a fönök, egy idős csávóka, nagyon rossz természettel, állandóan ordibál, perelget mindenkit etc.


amikor valaki felmond akkor általában elkezdi magyarázni hogy ő mennyire kemény volt fiatalon. Ezzel érzékelteti, hogy ő tulajdonképpen most kitekerné a kilépő dolgozó nyakát....CSAK EZ A FRÁNYA JOGÁLLAMISÁG miatt nem lenne jó ötlet.

2016. jún. 24. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Na és? Elküldöd a francba és kész. Mit tud csinálni?


A kárigényét is feldughatja, azt bizonyítani kell, nem bemondásra működik.

2016. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké oké, de azért elég nagy szivatás biróságra járni ha bepereli az embert...
2016. jún. 24. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:

És mi a rosszabb? Egy-két alkalommal elmész bíróságra (ha kell egyáltalán...) vagy inkább tovább szenvedsz életed végéig a jelenlegi munkahelyeden?

Állj a sarkadra, ne keresd a kifogásokat és mondj fel!

2016. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
El sem indul semmilyen per ha nincs bizonyíték
2016. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

szerencsére az nincs benne a pakliba, hogy nyugdijig itt kell lenni, mert ez a munkahely addig megy, amig az idős főnök be bír járni.


ugyanis ez sokkal inkább szól az ő napi programjáról, mint a termelésről. Ugyanis a pénzt főként nem ebből szedi össze.

2016. jún. 24. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!