Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató székhelye (a...

Munkáltató székhelye (a munkavégzésem helye) változik ilyenkor mit lehet tenni? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

A tulajdonos úgy döntött, hogy Budapest szívéből áteszi az egész céget egy perem területre.


Nekem ezzel csak annyi gondom van, hogy így a munkába járás ideje megnövekszik. (Most 40 perc az út (oda) ezután 70-90 perc).


Ilyen esetben védi valami a munkavállalót? A cég 10X éve van egy helyen én is így választottam / kerestem anno, hogy nem 1-1,5 órákat akartam utazni.


Van valamilyen jog indok amit használhatnék? Stb.


Köszönöm!



2016. jún. 26. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
felmondhatsz ha akarsz. felmondási idővel. ennyi.
2016. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző jól mondja.

Ez a lehetőséged van.


Mert mit fog szerinted tenni a tulaj? Nem költözik, hogy neked ne kelljen annyit utazni? Esetleg vesz neked a szomszédban egy házat?Vagy mégis mire gondoltál, mit szeretnél elérni?

Nem bunkóságból írom.

2016. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy ez Neked kényelmetlen, de a munkáltatónak meg a belterületi ingatlan fenntartása kerül nyilván nagyon sokba - ezért ment peremkerületbe.

Tehát, ha marad, akár meg is szűnhet a munkahelyed, mert becsődöl. Ehhez képest szerintem nem nagy ár, ha többet kell utazni.


Nem tudok róla, hogy bármi is szabályozná: ilyenkor a munkáltató köteles ezt meg azt csinálni (max utazási költségtérítés, ha eddig nem volt).


Vagy elfogadod ezt az állapotot vagy kilépsz.

Ha a munkaszerződésedben benne van a munkavégzés helye, akkor max írnotok kell egy új szerződést (amit vagy elfogadsz vagy nem).

De ilyenkor még az is előfordulhat, hogy csökken a fizetésed - tehát ha ugyanannyit kapsz, akkor még nem is jártál nagyon rosszul.

(épp tegnap hallottam panaszkodni egy nagy cégnél dolgozó embert, hogy heti 36 órás munkaideje van és jövő hétre beosztották 24 órára (csak 24 órára... lehet, következő héten meg majd többet kell dolgoznia, de ez már nem derült ki)

2016. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Megszoksz vagy megszöksz. Azaz vagy utazni fogsz annyit, amennyit kell, vagy keresel másik mhelyet.
2016. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Munkaidőkedvezményt tudsz kérni, illetőleg az utazáshoz az Mt. szerinti támogatást.

Vagy fel lehet mondani.


Remélem nem gondoltad, hogy majd miattad a munkáltató nem dönthet úgy, hogy áthelyezi a székhelyét???

2016. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

"(épp tegnap hallottam panaszkodni egy nagy cégnél dolgozó embert, hogy heti 36 órás munkaideje van és jövő hétre beosztották 24 órára (csak 24 órára... lehet, következő héten meg majd többet kell dolgoznia, de ez már nem derült ki)"


Nyilván havi munkaidőkeretben van.

2016. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
A munkaidőkedvezmény már rég megszűnt utazási ok miatt! Régebben (jó 30 éve) is csakúgy adtak, ha a 1,5-1,5 órát (összesen 3 órát) meghaladta az utazás (és nem háztól házig, hanem megállótól megállóig számolták!). A kérdezőnek a 70-90 perc nem haladja nem. De mint mondtam, ezt amúgy is kivették az Mt-ből.
2016. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen, kivették, de ettől még kérhet, és a munkáltató adhat. Nálunk is kapnak, akiknek a székhelyköltözés miatt többet kell utazni.
2016. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Itt az alapvető gond nem a lóvé, hanem hogy akérdező nem akar napi 3 órát ingázással tölteni. Alapból ha beáll az ember szervezete egy X órai kelésre/fekvésre munkahely miatt, nagyon megterhelő átállni egy szűk órával korábban kelni csak ezért, na meg az se mindegy, hogy hazaért eddig mondjuk 6 körül rendes munkaidő végeztével, ezután meg fél7-7 között esik haza.
2016. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#9 áll legközelebb ahhoz amit gondolok / a problémám nem szeretnék 12 órát "munkával" tölteni plusz 2 órával csökkenteni a szabadidőmet ami így se sok van, nagy hirtelen mert költözünk ráadásúl egy olyan helyre amit megközelíteni is körülményes ha nincs az embernek kocsija.

Beszélek főnökömmel hogy mit lehetne ebből kihozni (céges kocsi) vagy béremelés (itt lenne már az ideje úgy is). Aztán ha nem akkor nem fogok kardomba dőlni akkor nem írom alá a módosított szerződést és lepattanok.

2016. jún. 26. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!