Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akar kifizetni (állami...

Nem akar kifizetni (állami támogatás)?

Figyelt kérdés

Indult egy cég idén,májustól mindenkit bejelentettek állami támogatással.70-100%-os támogatást kapnak az államtól a dolgozókra.

A májusi fizetést úgy kaptuk meg hogy közöltük addig nem megyünk el még ki nem fizet.5en fel is mondtunk a 8ból.A júniusról van még fennmaradt napunk,amiért 2 hete járkálunk a nyakára,de semmi.Közli hogy nincs pénz,mi közöljük hogy ez nem így működik és tájékoztattuk hogy feljelentjük,bejelentjük ahol csak lehet de semmi.

Elvileg a héten kapja meg a múlt hónapról az állami támogatást,szóval ezt a hete megvárjuk.Ha nem fizet mit lehet tenni? Konkrétan az állam adja a fizetésünket,mit kell tennünk hogy meg is kapjuk azt?


2016. jún. 29. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem igazán értelek: ha májustól jelentettek be (május 1-től), akkor a májusi fizetést csak június elején kapjátok meg, és az állami támogatást is csak úgy kapják meg,( gondolom én), a már ledolgozott hónap után. A júniusit pedig majd csak ez után, július elején.

Azt írod, a májusit megkaptátok, akkor mi a probléma?


Előre nem szokás fizetést adni?

2016. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem kérdőjel:


Előre nem szokás fizetést adni.

2016. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Állami támogatás is tud csúszni!
2016. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehrt nem volt világos.

Felmondtunk! Nem előre kell a fizetés,hanem a ledolgozotr napok után. Felmondás után köteles kifizetni x napon belül,nem a következő hónapban én úgy tudom.

2016. júl. 2. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, akkor tisztázzuk:


"Indult egy cég idén,májustól mindenkit bejelentettek állami támogatással."


Ha május elsejével vagytok bejelentve, akkor a májusi állami támogatást június elején folyósítják (elvileg), A LEDOLGOZOTT HÓNAP UTÁN! (nem előre)


"A júniusról van még fennmaradt napunk,amiért 2 hete járkálunk a nyakára",


Nos, nem írtad, hogy mikor mondtatok fel, de:

- ha 29-én azt írod, hogy 2 hete mászkáltok a nyakára, akkor max 2 heti béretekkel tartozhat

- és a júniusi béretekre vonatkozó állami támogatást csak JÚL ELEJÉN, azaz a napokban fogja megkapni...


"Nem akar kifizetni (állami támogatás)?...

Konkrétan az állam adja a fizetésünket,mit kell tennünk...?


A munkáltatód nem nem akar kifizetni, hanem NEM TUD kifizetni, mivel, mint írtam, csak ledolgozott hónapok után kapja meg az állami támogatást.

Mivel te magad is leírtad, hogy az állam adja a fizetéseteket, így nincs más teendőtök, mint várni .


"feljelentjük,bejelentjük ahol csak lehet de semmi."

Azért semmi, mert amíg az államtól nem kapja meg a pénzt, addig nem tud fizetni.

2016. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Viccelsz ugye? :D


Neki kutya kötelessége kifizetni és miután aláírtuk a bérpapírt utána utalja csak az állam neki a pénzt.

Hogy gondolod hogy majd az állami támogatásból fizet? :D Írjam alá úgy a bérpapírt hogy nem kaptam pénzt és várjam meg még az állam elutalja neki? :D

Most te vagy nagyon nem értesz ehhez vagy valamit nagyon félre olvasol.

Az hogy államilag támogatottan dolgoztat az nem azt jelenti hogy akkor fizet ha az állam utal.

neki minden hónapban előre 10.-éig ki kell fizetnie,és az aláírt bérpapírok után kapja a pénzt.Gondolod az állam puszira dobálgatja a pénzt mindenkinek?


Az meg hogy nincs pénze....hát szar ügy.Józan paraszti ésszel nem kopasz s*ggel nyitok vállalkozást,hanem minimum annyi tőkével hogy a munkásaimat meg tudjam fizetni.De ez csak az én véleményem.



Ja és hivatalos szervnél voltunk,akik szintén alátámasztották hogy felmondás után 5 munkanapon belül ki kellett volna fizetnie a fennmaradó összeget.Tehát nem értem milyen előre fizetésről beszélünk.


De már megoldódott a dolog,tudtunk lépni az ügyben.Köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 5. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!