Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik választás lenne a...

Melyik választás lenne a célszerűbb?

Figyelt kérdés

Még fél évem van hátra az egyetemből, de már órákra nem kell járnom csak az államvizsga és a szakdoga hiányzik, viszont nincs nyelvvizsgán. Mivel van egy kis tartalékom, nem vagyok rákényszerülve arra hogy dolgozzak, de unatkozni sem akarok.

Most csak segédmunkát vagy diákmunkát csinálhatnék, nincs ezzel baj dolgoztam is, de egyáltalán nincs jól megfizetve 500/ órára... Sokan mondják hogy menjek dolgozni, de mivel most abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy van egy kis pénzem és nem kell a szüleimtől kérnem, nem vágyok olyan munkákra mint pl: zsákokat pakolni, dinnyeföldön dolgozni, kerti segédmunka, favágás, eddig ilyeneket csináltam. Nem büdös a munka, de már lassan egy diplomával a zsebemben egy olyan munkára vágyok, hogy pl egy irodában ülni, vagy emberekkel foglalkozni, szóval azt hiszem érthető. De mivel sok időm van gondolkozok két dolgon:


1. megcsinálni a nyelvvizsgát, majd januárban így kézhez kapom a diplomát és jobb eséllyel indulhatok olyan munkára amit rendesen megfizetnek. Viszont akkor sok pénzt "vesztek" addig.


2. dolgozni, tapasztalatot szerezni és még pénzt is, talán egy fokkal jobb életszínvonal (bár igazából csak ilyen alap dolgokra költök, nem szórom a pénzt). Majd végezni a sulival és utána nyelvvizsgázni.


Melyikkel járnék jobban?



2016. júl. 1. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Dolgozni és közbe megcsinálni a nyelvvizsgát.
2016. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha anyagi kényszer nincs, dolgozni csak akkor érdemes, ha a szakmádban tudsz tapasztalatot szerezni. Ha ilyen lehetőséget nem találsz, inkább nyelvvizsga + élvezd még egy kicsit a szabad életet :)
2016. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először majdnem reflexből rávágtam, hogy a nyelvvizsgát csináld meg bármi áron, mert egy keresettebb diplomával rögtön el tudsz helyezkedni minimum 3-5x pénzért és onnantól rögtön szakmai tapasztalatot kezdesz gyűjteni.


De látva, hogy nálad az is reálisan felmerülő opció, hogy inkább sz@rt lapátolsz (elnézést a kifejezésért) és a diplomaszerzést kitolod, mert addig is kapsz minimálbér körül, eléggé elbizonytalanított a leendő diploma értékét illetően. Mert ha esetleg végzés után még fél évig kellene szakmabeli állást keresni, akkor viszont jobb, ha van tartalékod erre az időre...

2016. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!