Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkáltatói felmondásnál...

Ha munkáltatói felmondásnál eltekintenek a munkavégzés alól teljes egészében akkor a pénz erre az időre is jár teljes egészében? Mert nem a felmondási időtől tekintettek el hanem csak a munkavégzés alól?

Figyelt kérdés

„A felmentési idő alatt a munkavállalót távolléti díja illeti meg.”

[link]


Felmondtak munkáltatóival. Ugye lenne a felmondási idő, de a cég egyoldalú nyilatkozattal közölte idézem a felmondási idő alatti munkavégzés alól a felmondási idő teljes időtartamára a munkavállalót felmentem. ezt megteheti mert ez nekem kedvező, ehhez nem kell a beleegyezésem sem, hiszen ez csak nekem jó (neki meg rossz).

Joga lenne a felmondási idő felét ledolgoztatni de nem tette. Viszont nem magától a felmondási időtől csak az ez alatti munkavégzéstől tekintett el.

Márpedig felmondási időre is éppúgy jár a pénz mintha dolgoznék.

Szóval lefordítva ez annyit jelent: be se kell mennem a felm idő 30 napja alatt de végig full pénzt kapok?

Csak azért kérdem, mert ezt jelenti szerintem, de mégse akarnak egy fillért se adni mondván : nem jöttél be dolgozni.

Miközben ott a papír hogy FELMENT a munkavégzés alól. A munkavégzés, de nem a felmondási időtől tekint el!

Mert ha a felmondási időtől is eltekintene (és ehhez kell az én belegyezésem is egyoldalúan nem teheti meg) akkor egy fillér se járna valóban.

de itt van felmondási idő csak bejárni nem kell.

Akkor most itt ki a hülye?


2016. júl. 3. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ez annyit jelent, hogy állományban maradsz a felmondási időd alatt de nem kell dolgoznod, a teljes béredet meg kell kapd (kivéve természetesen pótlékok).


Mivel ott áll feketén fehéren, hogy FEL VAGY MENTVE a munkavégzés alól, így nem is kellett bemenned sehova. Ha ezek után nem akarnak fizetni akkor először jelezd nekik, hogy amennyiben nem fizetnek ki határidőre jelezni fogod a foglalkoztatás-felügyeletnél a dolgot. 99% eséllyel ki fognak rögtön fizetni. Ha meg nem akkor jelezd és majd ők kiverik belőlük.

2016. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Ha ezek után nem akarnak fizetni "


De egy fillért se akarnak. És csak azt hajtogatják kaján mosollyal: hát nem dolgoztál....

Kíváncsi vagyok erre a kajám mosolyra amikor hivatalos szerv elé viszem az ügyet.

Holnap.

vajon meddig marad a kaján mosoly?

2016. júl. 3. 11:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelezd nekik írásban, hogy 5 napjuk van fizetni, utána beadod a fizetési meghagyást!
2016. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ez lesz.
2016. júl. 3. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A felmondásban nem szerepel, hogy a mai napon felmond a cég neked xy. nappal? Xy = 30 nap kb

Jól értelmezed amúgy, és menj a Munkaügyi Felügyelőséghez minden papíroddal. Amúgy az utolsó naptól számítva 5 munkanapon belül kell megkapnod a papírjaidat, fizetésedet. Papírokat kaptál?

2016. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a törvény erre:


MT 70. § (3)

A munkavégzés alóli felmentés tartamára a munkavállalót távolléti díj illeti meg, kivéve, ha munkabérre egyébként nem lenne jogosult.

2016. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!