Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm megtudhatja, hogy...

A főnököm megtudhatja, hogy bevagyok-e jelentve munkanélkülire?

Figyelt kérdés

Jelenleg próba munkán vagyok(pár nap) ,azt mondta, hogy utánna fel vesz.


Azt mondta. Hogy jó lenne, ha most bejelenteném magam munkanélkülire, mert fél év múlva ha bejelent kedvezményt kap rám..

Nos ezzel nem is lenne baj, de nem tervezek addig ott dolgozni, de nem akarok neki szólni egyelőre,mert akkor erre a kisidőre se venne fel.


Nos a kérdésem az lenne, hogy ha én azt mondom Neki, hogy munkanélkülin vagyok ennek ellenére nagyonnem >< , akkor letudok bukni? Valahonnan megtudhatja?

Vagy ez az én magánügyem?:o



2016. júl. 6. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

"Jelenleg próba munkán vagyok(pár nap) ,azt mondta, hogy utánna fel vesz.


Azt mondta. Hogy jó lenne, ha most bejelenteném magam munkanélkülire, mert fél év múlva ha bejelent kedvezményt kap rám.. "


"azt mondta, utána felvesz..."

1. - - nos, ha felvesz, akkor be is kellene jelentenie, rendesen, hivatalosan, munkaszerződéssel, stb - tehát nem lehetsz munkanélküli.

2. - ha nem jelent be és úgy dolgozol (feketén), akkor ugyan regisztrálhatsz a Munkaügyi Központban, de ha kiderül a csalás (hogy van munkád) akár vissza is fizettethetik az álláskeresési támogatást (már ha jár egyáltalán.) Ha azt nem kaphatsz és csak regisztrációról van szó, akkor az más.


Azt semmiképpen nem javaslom, hogy a főnöködnek azt mond, regisztráltál és mégsem - ugyanis ha a főnököd sem jelent be és Te sem regisztrálsz, akkor senki nem fizeti a TB-t, azaz nincs társadalombiztosításod, egészségügyi ellátásod.

2016. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

"Azt semmiképpen nem javaslom, hogy a főnöködnek azt mond, regisztráltál és mégsem - ugyanis ha a főnököd sem jelent be és Te sem regisztrálsz, akkor senki nem fizeti a TB-t, azaz nincs társadalombiztosításod, egészségügyi ellátásod."


És akkor mi van. Orvos úgy is köteles ellátni, legfeljebb behajtják azt a havi 7ezer valahányszáz forintot később, ha egyáltalán valaha észreveszik. Táppénzt meg akkor se kaphat ha ezt fizeti, ha egyszer hivatalosan nem kap se munkabért, se munkanélküli ellátást.

2016. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!