Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkahelyet váltanátok,...

Ha munkahelyet váltanátok, hány %-al több fizuért tennétek meg?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy a munkakörülmények, munkakör hasonló, különbség annyi hogy az egyik ismert, megszokott, másik vadidegen hely.

2016. júl. 7. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez sok egyébtől is függ, pl. hogy mennyit keresel, illetve hogy kenyérre kell-e. Ha létkérdés, hogy kijöjjek a fizetésemből, akkor valószínüleg 5%-kal többért is váltanék, mert a hónap végén pár ezer forint is számíthat, sajnos egyetem mellett átéltem.


Jelenleg viszont kimondottan jól keresek (havi nettó 460 ezer + juttatások), és nem az a kérdés, hogy a hónap végén marad-e pénzünk, hanem hogy mennyit tudunk félretenni. Ezért alapvetően szakmai vagy személyes okok miatt váltanék csak, a pénz másodlagos szempont. Saját helyzetemben első sorban a cég bérpolitikáját mérlegelném,tehát ha biztosan tudom, hogy a jelenlegi helyemen mondjuk éves szinten kb. 2-5%-nyi fizetésemelésre számítanék, akkor nem mennék el 10%-kal többért egy másik helyre. Mérlegelném azt is, hogy melyik cég mennyire kiszámítható és mennyire tervez hosszú távon itthon, valamint hogy milyen a főnök és a kollégák a jelelegi helyen. 20%-kal többért, vagy előnyösebb juttatási csomagért viszont azonnal váltanék.

2016. júl. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nálam plusz pont, hogy új hely, ugyanannyiért is. Én egy évnél többet nem lennék egy helyen.
2016. júl. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már váltottam alacsonyabb fizura is (br 150-ről mininálbérre). De ebben van kihívás, emberszámba vesznek, szeretem is.
2016. júl. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
akár 15ért is. Sok melóhelyem volt már, egyik se becsült meg sem emberileg, sem anyagilag. Én meg olyan vagyok mint egy zsoldos, amellett harcolok aki megfizet.
2016. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fele ennyiért elmennék olyan helyre ahol érdemi munkát kellene csinálnom, és szakmailag fejlődnék. -50%.
2016. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!