Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvettek egy munkahelyre, a...

Felvettek egy munkahelyre, a munkaszerződésben benne van a munkaköröm, de két év után áttettek máshová és már szerintem nem is megyek vissza a régi munkakörömben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy a bérem marad ugyanannyi, de a bérlapomon mindig van ilyen bérkorrekció mínuszba, meg elvették a jutalmamat is. A jutalmat meg azért mert egyszer elrontottam 5 db alkatrész. 2 hónapra kaptam megvonást.

De ahol vagyok ők állítólag 80 körül keresnek én meg majdnem a kétszeresét kerestem a régi helyen, de mindig levonnak olyan 30-40 ezer körül. közben meg kidolgoztatják a belem, közben a többiek már a délutános műszakban este 8 körül megállnak én meg majdnem 22 ig dolgozok mert nincs meg a darabszám amit szerintem miattam toltak fel. Meg ma is vagy 10 szer kellett átállni...... Azért tettek át mert a másik helyen nem volt annyi munka, hogy ott ne verjem a micsodámat.

De ezt megtehetik? Van munkaszerződésem és munkaköröm.

Volt hogy kórházba kerültem mert rosszul lettem, mert a vizsgálatokból kiderült kihajtottam magam...

Mit tehetek ez ellen? itt a környéken máshol nem igen lehet keresni ennyit.


2016. jún. 10. 00:18
 1/10 anonim válasza:
Írj panasz levelet fentre.
2016. jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A munkáltató egyoldalú utasításával jogosult a dolgozót a munkaszerződésétől eltérően foglalkoztatni: Más munkakörben (átirányítás), szokásos munkavégzési helytől eltérő helyen (kiküldetés), más munkáltatónál való munkavégzés (kirendelés).

Az utasításnál a munkáltató a munkavállaló érdekét méltányosan köteles figyelembe venni. Csak olyan feladata ellátása rendelhető el, amelyre a végzettségednél, gyakorlatodnál, egészségi állapotodnál, munkavédelmi felkészültségednél fogva alkalmas vagy.

A feladat elrendelése okozhat sérelmet ugyan, de ez a sérelem nem lehet aránytalan, és nem sértheti emberi méltóságodat. Például egy vezető beosztású dolgozót a gyárudvar takarítására nem lehet kötelezni.


Naptári évenként (tehát január 01-től december 31-ig) legfeljebb 44 beosztás szerinti munkanapnyi vagy 352 órányi munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás lehetséges munkaszerződés módosítása nélkül. A fenti kétféle számítási módszer NEM VARIÁLHATÓ! Csak az egyiket lehet alkalmazni. Az eltérő foglalkoztatás várható idejéről a munkáltató köteles Téged tájékoztatni (99 %-ban írásban).

A munkavállalót az általa ténylegesen ellátott munkakör szerinti díjazás illeti meg, de legalább az alapbére.

A rendelkezéstől a felek eltérhetnek, vagy kollektív szerződés mást írhat elő, de a szerződéses alapbér alá menni TILOS!


A felek megállapodása csak akkor hatályos, ha írásba fektették, és mind a két fél saját akaratából aláírta.


A jutalom egy adható juttatás, tehát megvonása nem ütközik törvénybe csak akkor, ha a szerződésed tartalmazza, és mégsem kapod meg.


Jogorvoslati lehetőség a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség. Munkaviszonnyal kapcsolatos jogviták orvoslása első körben az Ő feladatuk, második körben pedig a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságé.

A felügyelőségeket a kormányhivatalokban találod.

2016. jún. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ezt a kérdés JOGI oldalon tedd fel! Ott tudnak neked hitelesen és szakszerűen válaszolni, vannak ingyenes jogi fórumok, sőt kifejezetten munkajogi kérdésekkel foglalkozó jogászok!

Oda kellene írnod, vagy megkeresni a való életben ilyen embert, aki munkaügyi jogász.

2016. jún. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az új munkakörrel kapcsolatban nem is volt semmiféle balesetvédelmi oktatás, meg az egyik nap azt mondják, hogy menj ide, a másik nap azt mondják, menj oda, a harmadik nap megint mást csinálok, más munkakörben.

Meg ahova most áttettek ott is van többfajta gép, amit máshogyan kell rakni. Még nincs meg a rutin, nincsennek berögzülve azok a fogások lépések ahogy kell rakni és nincs meg így a normám, erre hivatkozva nem kapom meg azt a teljes jutalmat amit az előző munkakörömben megkaptam.

Meg mikor még ezen kívül mást is csináltam, ott is a másik műszakvezető, kérdeztem tőle, hogy jó lesz így nem baj ha úgy áll a szigetelő. Azt mondta, hogy jó lesz úgy kicsit meg kell igazítani, de ilyet csinál, majd kijavítják mikor fázisolják. Erre meg mikor nekiálltak csinálni, azt mondták, hogy szarul csináltam.....

Amúgy már 3 hónapja vagyok más munkakörben....


A jutalom is nem más mint zsarolásra jó.

Anyámnál van cafetéria vagy étkezési utalvány 8000 ft, de ha beteg leszel elveszik az egészet és a következő hónapban kapsz 1000 ftot. Minden hónapban kapsz + 1000 ftot majd 9 hónap múlva kapod meg a teljes 8000 ftos étkezési csekket! Ez mi ez?

2016. jún. 10. 11:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez az egész csak arra jó, hogy ha hibázok megtudják indokolni a kirúgásomat!
2016. jún. 10. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ez az egész csak arra jó, hogy ha hibázok megtudják indokolni a kirúgásomat!"


Ha ki akarnának rúgni már rég kirúgtak volna, kicsit üldözési mániád van...

2016. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet, hogy ki akarnak rakni, csak akkor ugye végkielégítést kéne fizetni, meg ilyesmi. Így inkább el akarják érni, hogy magadtól menj el. Gyakori dolog ez ma itthon sajnos.
2016. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én leírtam a hivatalos oldalát, a többi Rád hárul.


A béren kívüli juttatásokról, valamint a jutalmazási szokásokról annyit írnék, hogy nálunk soha nem volt ilyesmi, és most sincs. Tehát én étkezési jegyet csak az újságban láttam egész életemben, mégsem problémázok rajta, hogy az országban mindenki kap, én meg nem.


Ezek adható juttatások. Nekem az a lényeg, hogy a szerződés szerinti bérem normálisan és időben megkapjam, minden másnak pedig külön örülök, nem pedig elvárom. A "szomszéd" bérezése pedig nem érdekel. Ha érdekelne, akkor siránkozhatnék azon is, hogy a repülőgép pilóták milliós nagyságrendű összegeket keresnek havonta, a szembe szomszéd pedig tányért mosogat Ausztriában, mégis jobban él, mint én, aki kileheli a lelkét a munka frontján. Ezért ezt inkább hagyjuk...

2016. jún. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi a baj a mosogatással? Ugyanolyan munka, mint a többi. Egyik munka se különb a másiknál. Munka van, amit el kell végezni! Ennyi.
2016. jún. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy baj van a mosogatással...

Arra akartam utalni a példákkal, hogy ne foglalkozzunk mindig mással és azzal, hogy más munkahelyen mi van, főleg ADHATÓ ÉS NEM KÖTELEZŐ juttatásokkal kapcsolatban.

2016. jún. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!