Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzhoz mellékelhető...

Önéletrajzhoz mellékelhető fotót hol érdemes készíttetni?

Figyelt kérdés

Nézegettem már különféle fotósokat, de elég drágának tartom még az 5000 Ft-os megoldást is. Ismer valaki esetleg olyan fotóst, aki tényleg csak 1-2 képet készít és olcsón? Egy-kétezer Ft-nál nem terveznék többet erre szánni. Fontos lenne, mert jelentkeznék egy jó állásra, de addig nem tudok, amíg nincs kép (az egy másik kérdés, hogy valahol nem kérnek fényképet az önéletrajzba, de ebbe most ne menjünk bele...). Köszönöm szépen előre is, ha valaki tud segíteni.

Ja, és Budapestről van szó.



2016. júl. 8. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A tök tudja, hogy ma mennyibe kerül ez, de én, mikor anno szükségem volt ilyesmire, itt csináltattam:


[link]


Igaz, már több éve volt, de műteremben (tehát ilyen függönyös háttér előtt) csináltak képet /és mivel digitális kamerával megy, többször is lehet próbálni/, ebből adtak 4 darabot papír alapon igazolványképként, meg CD-n is odaadták a cuccot, amit aztán úgy méreteztem meg illesztettem be a dokumentumaimba ahogy akartam.

Emlékeim szerint nem volt ez 5 ezer anno, de mint mondtam, ez több éve volt.


Én nem egyeztettem velük semmit előre, csak besétáltam nyitvatartási időben, elmondtam, hogy mit akarok (tehát önéletrajzba, digitálisan), és rögtön meg is csinálták. Újpest központban vannak.


De hívd fel őket, aztán majd megmondják, hogy manapság mennyi egy ilyen. Én elégedett voltam velük.

2016. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Telefonnal csináltatsz magadról egyet ingyen.
2016. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Köszi a tippet, mindjárt megnézem a linket. Sajnos 5000 Ft alatt tényleg nem találtam lehetőségeket, sőt... ebből is csak egyet. A többi, amit néztem, 8-10000 Ft-tól kezdődött... Ha még a fizetések igazodnának ezekhez az árakhoz, megérteném, de így... Ennyit én nem tudok pár képre áldozni.


#2 Ha telefonnal is meg lehetne oldani a problémát, akkor eleve nem írtam volna ide ezt a kérdést... :D

2016. júl. 9. 08:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értelek, én mindig csináltatok egyet telefonnal. Sose volt probléma. Vezető mérnök vagyok, ennek megfegfelelő a fényképem is. Sőt a mostani cv-men egy selfie van. Heti 3-5 alkalommal keresnek fejvadászok pedig nem keresek munkát aktívan.
2016. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem olyan biztos, hogy a fotód miatt keresnek...:) Egyébként nekem azért kellene rendes, jó minőségű fotó, mert nemcsak önéletrajzhoz használnám, máshoz is. A telefonom elég gyenge képeket készít. Végül is közben már alakul a helyzet, ismerősök közt sikerült találnom pár jó fotóst.
2016. júl. 9. 10:59
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

az addig tök jó, hogy az ismerősöeid közt jópár fotós van, de van stúdiójuk is és tudják használni is, vagy csak hobbiból kattintgatnak? mert azért a portré fotózás egy szakma. ha vállalják, mindenképp próbáld ki őket, főleg, ha olcsón/ingyen van, de azért ettől még lehet, hogy egy profi fotós drágább képével többre mész


a mobil fotókat meg felejtsétek el életrajznál, akármilyen csúcsszuper telefonotok van. a mobilok ban nagylátószögű objektív van, ami nem portrézásra való - főleg, ha nem értesz a fotózáshoz és nem tudod, hogyan kell jól használni...

2016. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy a fotó miatt keresnek.

Csak azt, h bőven jó egy telefonos is

2016. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A mobilfotózást én se szeretem. Nyilván nincs stúdiója annak, akit megkérek, de még mindig jobb, mintha a gyenge kis telefonommal csinálnék képet. Ahhoz meg, Urambocsá', nincs fölösleges nyolc- meg tízezer Ft-om, hogy sorozatot csináltassak.
2016. júl. 9. 20:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezek vagyonok. Én fogtam egy sima olcsó digitális fényképezőt, egy semleges egyszínű falnál csináltattam egy családtaggal vagy 20 képet. Kiválasztottam a legjobbat, majd photosoppal 20 perc alatt halvány egyszínű kékre cseréltem a hátteret. Totál úgy néz ki mintha stúdióban készült volna. Ha gondolod segíthetek neked benne. Illetve privátban elküldhetem hogy nekem milyen lett a házilag készített "stúdiós" fotó.
2016. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, de már sikeresen megoldottam a problémát.
2016. júl. 13. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!