Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő rövidítés,...

Felmondási idő rövidítés, lehetséges?

Figyelt kérdés
Azt olvastam a munka törvénykönyvében, hogy ha a munkavállaló nem tölti ki a felmondási időt akkor kártérítést kell fizetnie a cégnek. Nekem 3 hónapot írtak a szerződésemben, de szeretném teljesen vagy 1 hónapra rövidíteni. A cégnél nagyon kevesen vagyunk így kicsi az esély hogy a főnököm önszántából elengedne, tehát valószínűleg vagy marad a 3 hó vagy a kártérítés...
2016. júl. 23. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak közös megegyezéssel lehet eltérni a szerződésben foglaltaktól.


A kártérítés mellett pedig az arra az időre járó béredet is ki kell fizetni.

2016. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A munka törvény könyve a havi bért írja a kártérítésnek
2016. júl. 23. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, a kártérítést károkozás esetén kell fizetni, a kár ellenértékeként, ha azt a perben bebizonyítja, és a bíróság megítéli.
2016. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mi minősülhet kárnak? Mondjuk a miattam kieső bevétel is az lehetne?
2016. júl. 23. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kár így nem mérhető, valóban a havi béredet kérhetik. Viszont egy per akár ennek többszöröse is lehet, ráadásul ha be is mész dolgozni, több kárt okozhatsz, mint hasznot. Ezért egy értelmes munkaadó nem ragaszkodik ehhez. Eleve értelmetlen a 3 hónap felmondási idő, mivel ha váltani akarsz, ennyit nem vár rád egyik leendő munkahely sem. Próbálj megegyezni a főnököddel. Sok sikert.
2016. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. júl. 23. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!