Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munkából lehetséges...

Irodai munkából lehetséges valaha váltani?

Figyelt kérdés

Lassan tizenkét éve, hogy irodai munkát végzek multiknál. Egész nap a számítógép előtt ülök. Derékfájás, stressz ellen sport, néha utazás. Nyitott iroda, folyamatos hangzavar. Viszonylag jó fizetés. De úgy érzem, kezdek kiégni ebben, csak a kiutat nem látom. Eleve nem látok olyan hirdetéseket, amelyek szabadtéri munkát, mozgást, kreativitást tesznek lehetővé, ezeket csak diákmunkák közt látom. Másfelől ezek jóval kevesebbet fizetnek, és egyetemi diplomával megkapja az ember, hogy túlképzett.


Milyen alternatíváim vannak, hogy irodaitól különböző környezetben dolgozhassak, de ne negyedannyit keressek?


2016. júl. 4. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Mindenki ki tud lépni elhatározottsággal és a változtatások előtt kis információ szerzéssel.

Ha a gép előtt fáj a hátad (mint kocka tudom milyen érzés -nekem farokcsontom fele fáj sokat)

De jó fizu mellett el lehet nézni derékfájásoktól - ülj másképp, ha görnyedő típus vagy rakj valami egyenes hosszú tárgyat a könyököd hajlataihoz a hátadhoz fogva azt. Nem fogsz begörnyedni ><. Egyik játékokat közvetítő gyerek órákon át videózik gép előtt ülve és állva is - speckós magasítható asztala van.

Meg mit takar a "viszonylag jó fizetés"? Magyarba vagy külföldön?(az se mindegy)

Mikhez értesz?

Én pl alkotó művész vagyok, sok ághoz értek. Fiatal koromat kihasználva kinti melókat vállalok, hogy gyűjthessek (ugyebár magyar 70ezres fizuból nem megoldható a külön élet nem hogy hobbijaim és jövőm)

Párommal saját vállalkozást akarunk; részemről ajándékbolt saját termékekkel. Kb 2cm vastag füzetem van termékekről s azok elkészítési folyamatairól.

Ha tegyük fel: Magyarba irodai munkát végzel pl 120ezer kp ért, akkor jobban járnál kinti gyári- és vendéglátói iparban havi minimum 250-450ezerért. Persze ez függ attól is mennyire vagy megkötve család által.

Esetleg kitanulni egy szakmát magyarba pl cukrász - hobbinak is jó és élvezhető.

Meg ugyebár hát fájdalom a legnagyobb baj... Ne feledd nincs olyan munka, ahol nem lenne valamiféle fájdalom. A hát fájás rengeteg embernél van már fiatalok közt is... De ez legtöbbször a nem helyes testtartás miatt van. Ülő munkák jobbak mert ott csak a hátad fáj ellentétbe azokkal, akik aktívabb dolgot csinálnak - nekik az egész testük fáj olykor nem csak a hátuk! Pl gyárban vannak helyek, ahol egy helyben kell ácsorogni 12 órákat...stb. Sok ember a himnusz alatt nem bír rendesen állni, nem hogy annyi órát xD

23 éves, Nő.

2016. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Indíts saját vállalkozást!
2016. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:
Válts home office-ra. Sok munkahely a te szinteden is támogatja. Otthon aztán senki nem nézi, hogy mennyit tornázol. Csak aztán tényleg szereld is be a súlyzókat meg a padot, ne a fotelben punnyadj.
2016. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!