Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként meg lehet kerülni a...

Diákként meg lehet kerülni a diákszövetkezeteket?

Figyelt kérdés

Heló!

19 éves vagyok és szeretném hanyagolni a diákszövetkezetek, ha lehet, azaz nem rajtuk keresztül dolgozni,mint diák


2016. júl. 26. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy elmész rendesen dolgozni, és akkor nem csak SZJA-t vonnak majd a bruttó béredből hanem egy halom más járulékot is.
2016. júl. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1# viszont kérhet magasabb fizut, mivel nem kell utána közvetítői díjat fizetni.
2016. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
KérHET. De max kinevetik.
2016. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Természetesen. Nem kötelező szövetkezeteken keresztül dolgozni, de a munkaviszony "normális" lesz, ugyanolyan, mint a nem diáknak.
2016. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább diákszövetkezeten keresztül dolgozok, legalább csak 15% jön le a fizetésemből nem pedig a fele..
2016. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de milyen jól jön a munkaviszonyosnak a tp meg majd a nyugdíj, míg az iskolaszövetkezetesnek semmi se jár ezekre az évekre...
2016. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet.


Diákszövetkezeti járulékok nagyon kicsik, ezért a cég rosszabbul járna ha felvennének rendesen.

2016. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, a mtatónak mindegy, hogy 100 ft-ból 85 a diáké, 15 az államé, vagy másképp osztja...

Én nem vagyok hajlandó szövetkezettel szerződni, munkaviszonyos és efo-s diákok vannak nálam.

2016. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!