Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szünidős diákként kitúrtam...

Szünidős diákként kitúrtam egy dolgozót a munkahelyéről-kéne emiatt lelkiismeretfurdalásomnak lenni? Hiszen erről szól a munkaerőpiac-verseny ki a jobb stb.

Figyelt kérdés

Harmadéves egyetemistaként felvettek 1 hónapos szerződéssel egy céghez. 1 hónapig egy szabin levő embert kell helyettesítenem.

A főnök azt mondja hogy sokkal jobban dolgozom mint a szabin levő és neki 5x elmondja és akkor se érti nekem meg 1x és már értem ráadásul én fluent english tudással rendelkezem ő meg nem-szóval szívesebben látna engem abban a székben.

De nem lehet mert nappalis egyetemista vagyok és nem tudnék járni dolgozni.

Kérdezem: és ha átmennék levelezőre? Havi 2x2 nap és szombat is benne van? És megegyeztünk: ha én elintézem a levelezőre átvételt ő megtalálja az indokot a most szabin levő ember eltávolítására.

Elintéztem. Levelezős lettem ősztől.

Úgyhogy ha a csórikám visszajön a szabiról még pár hét munka és ez idő alatt majd lesz annyi hiba a munkájában hogy lesz ok a kirúgásra (főnök mondja).

Kitúrtam egy embert és megszereztem az állását. Kéne emiatt lelkifurdancsnak lennie?

jelzem újra: a főnök vetette fel nekem eszembe nem jutott volna, és hát az érvek azok ülnek: ha egyszer jobb vagyok akkor jobb vagyok. Erről szól az egész munkaerőpiac nem? Ki a jobb képzettebb stb?


2016. júl. 10. 18:25
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
54%

Ha tükörbe tudsz nézni, nem gáz. (én nem tudnék)


Viszont a fluent englised mellett eszméletlen buta vagy az élethez. Meg se fordult a fejedben, hogy téged pont így lapátra fog tenni, ha jön gy újabb hozzád hasonló? Mert jönni fog, hidd el.


Ha a másik dolgozó nem is érdekelt, legalább saját magadra gondolhattál volna. Jó pofáraesést egy-két éven belül.

2016. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

"ha jön gy újabb hozzád hasonló? Mert jönni fog, hidd el. "


Nos, mivel egyetmista vagyok és ez a melóhely semmiben nem csatlakozik a szakterületemhez így engem ez marhára nem érdekel. nem innen megyek nyugdíjba.

Szóval nem biztos hogy én itt leszek addig hogy lapátra tehessen.

2016. júl. 10. 18:41
 3/57 A kérdező kommentje:

De hát kérdés: a kitúrt dolgozó hogy került anno ide? Úgy hogy dolgotott vki a helyén és a régit elküldték őt meg felvették.

Hát akkor... miről beszélünk?


És nem vagyok naiv : majd ha 40 felett leszek engem is lapátra tesznek egy 22 éves miatt. De én most vagyok 22 éves.

2016. júl. 10. 18:43
 4/57 anonim ***** válasza:
69%
Semmi garancia arra, hogy egy ilyen gerinctelen főnök nem két hét múlva, indoklás nélkül, próbaidő alatt vág lapátra.
2016. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
65%

valahol erről szól, de ez mégis elég inkorrekt és etikátlan.


persze ha nem te, akkor más ment volna a helyére. aki nem végzi jól a dolgát, az előbb-utóbb repül, és én is utálom, amikor azzal jönnek, hogy dehát neki kisgyereke van, vagy egyedülálló szülő.


ami a te szempontodból lényeges, hogy ez az egész megmaradt-e egy ígéret szintjén, vagy már van egy 1-2 éves szerződésed.


valahogy tapasztalatot kell szerezni, és sokkal jobb esélyekkel indul az, akinek a diplomaszerzés piallanatában már van munkatapasztalata.

tudjátok, az ördögi kör: mindenhol tapasztalatot várnak el, de ha sehol nem adnak lehetőséget, akkor hogy szerezzen az ember?

még az sem baj, ha nem szakmába vágó. az illető már jelen van a munkaerőpiacon, az a lényeg.


a főnököt meg már előttem leírták. ha kifejezetten keresi az indokot más kirúgására, akkor veled is bármikor megteheti. csak nehogy koppanj, és szeptemberben már repülj, aztán meg szórakozhatsz levelezőn továbbra is, munkahely nélkül.

2016. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

", aztán meg szórakozhatsz levelezőn továbbra is, munkahely nélkül"


De miért lennék én munka nélkül egy percet is?

Angol nyelv és irodalom - francia szakon vagyok. Kettős nyelvszak. Ha mást nem magánórákat tartok ahogy eddig is tettem.

De ez már a minden kötél szakad kategória!

Egy SSC-be bármikor akár már holnap felvennének.

2016. júl. 10. 19:05
 7/57 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként eleve butaság a kérdés :) A lelkiismeretfurdalás belülről fakad. Ha már fel kell tenned egy ilyen kérdést még ha ezer ember mondja is azt, hogy igen, te akkor sem fogsz így érezni. Az erről szól a munkaerőpiac duma meg jó arra, hogy majd ha te kerülsz ne adj isten olyan helyzetbe akit kitúrsz akkor jól a fejedhez vágja ezt az aki téged túr ki csak te akkor azzal már kitörölheted. Remélem azért nem egy gyermekes anyáról van szó.
2016. júl. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

"Semmi garancia arra,"


Semmi. Ez van! Marha nagy újdonságot mondtál.

Sőt mint jelen helyzet mutatja nem kell ide próbaidő hogy kivágjanak valakit.

Elég egy jobb aspiráns.

2016. júl. 10. 19:06
 9/57 anonim ***** válasza:
61%

Nem gerinctelen a főnök, egyszerűen a jobb munkaerőt választja, az a dolga.

Nyilván nem kellemes ezzel a tudattal élni, de mindenki saját magáért felelős, az illető is dolgozhatott volna úgy, hogy megfeleljen.

2016. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

"Remélem azért nem egy gyermekes anyáról van szó."


nemtom kiről van szó egyszer se láttam.

Nevét se tudom.

De hogy 40 feletti nő azt tudom.

2016. júl. 10. 19:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!