Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó döntés lenne elfogadnom...

Jó döntés lenne elfogadnom azt, hogy közmunkásból katona lehessek? El kellene fogadnom szerintetek?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok közmunkás érettségim is van. Vidéken élek nagy karrier nem áll előttem közmunka van vagy egy gyár. Ti mit csinálnátok a helyemben ? Kiküldtek egy levelet,hogy beállhatok katonának jelentkezhetek. Persze nem csak közmunkásokból lehet katona. Szóval ti az én helyemben mit csinálnátok ?

2016. júl. 30. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy ha érzel indíttatást ehhez, akkor csináld. A katonaságnál van feljebb lépési lehetőség, előrejutás, stb, Ha később a mégis kilépés mellett döntenél, sokkal szélesebb körben el tudnál helyezkedni, mint egy sima érettségivel.
2016. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én elvállalnám (ha nem akarsz tovább tanulni ettől eltérőt). Ott lehet, hogy tanulhatnál majd már célirányosan tovább is.

Na meg egy próbát megér, nem? Veszíteni nagyon nem tudsz semmit a leírásod alapján.


Anno én is kaptam ilyen behívót, és ha nem jött volna előtte meg, hogy felvettek egyetemre, akkor biztosan elvállalom.

2016. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
inkább a 4 műszakos gyár minimálbérért.
2016. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én baromira nem bírnám, ha megszabnák, mikor keljek fel, mit egyek ebédre, meg hogy egyáltalán mit csináljak egész nap. Mindazonáltal, gyanítom, még ez is jobb, mint a közmunka.
2016. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon vacerálok a helyzeten mert legszívesebben megpróbálnám 24 évesen nem szeretném az egész életemet közmunkásként leélni !
2016. júl. 30. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy tanulhatnál szakmát is?!
2016. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már tanultam az megvolt. Vidékre fölösleges. Kb. ennyit tudok mondani a szakmáról. Nem tartom fontosnak és lényegesnek,hogy ha az ember vidéken él.
2016. júl. 30. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Katonaság vagy tanulni még valamit még ha nem is akarsz.

De szerintem próbáld meg a katonaságot.

2016. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 verde ***** válasza:

"Én baromira nem bírnám, ha megszabnák, mikor keljek fel, mit egyek ebédre, meg hogy egyáltalán mit csináljak egész nap"

Ez nagyjából egy rendes munkahelyen is így van, reggel adott időre kell beérned és délután vége a melónak.

A katonaságnál is ha vége a munkának oda mész ahova akarsz, addig maradsz ameddig akarsz. A szálláson többen vagytok, de azokat már úgy alakították át, hogy 2-3 legyetek egy szobában, külön fürdővel, kb mint egy kolesz vagy egy munkásszálló.

Ha nincs valami extrém helyzet hétvégén ugyanúgy hazamehetsz mint ha máshol dolgoznál.

Szóval szerintem ilyen szempontból nincs nagy különbség egy "rendes" munkahely és a katonaság között.

Biztos az is sokat számít, hogy kivel vagy egy szobában, ha menne egy ismerősöd is, úgy mindjárt jobb.

Néz szét itt is, [link] vagy itt [link]

Én a közmunka helyett biztos ezt választanám, ha nem lenne más lehetőségem.

2016. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!