Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha még nem telt le a 3 hónap...

Ha még nem telt le a 3 hónap próbaidő a munkahelyemen, akkor simán kiléphetek az állásomból?

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül. Én egyszerűen szóltam, hogy másnap már nem jövök (tényleg hirtelen döntöttem). Próbálkoztak magasabb fizuval, de amikor tisztáztam, hogy nem az a problémám, udvariasan beletörődtek a döntésembe.
2008. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhatsz bármikor. Az "egyszerűen nem jöttem"-mel szemben azonban amit az előző válszoló emleget azért inkább illik ebben az esetben is írásban felmondani. Üdv: egy munkaügyes :)
2008. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül szerződést bonthat.Nem árt írásban ez igaz.
2008. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megírtátok!
2008. szept. 29. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Ha a munkaügyes próbaidő alatt azonnali hatállyal felmond, akkor vagy vissza kellene venni tőle a végzettséget igazoló okiratát, vagy valamit elfelejtett közölni.

NEM MINDEGY UGYANIS, hogy AZONNALI HATÁLLYAL FELMONDASZ, vagy a próbaidő alatt azonnali hatállyal - a munkaszerződés alapján - MEGSZÜNTETED A MUNKAVISZONYT.

2008. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó Válaszoló! Hát Te nagyon okos vagy, gratulálok. Egyrészt tisztázzuk: a munkaügyes nem mond fel próbaidő alatt azonnali hatállyal, hanem a kérdező szeretne :). Másrészt szerinted mi a különbség aközött hogy a dolgozó kezdeményezésére megszűnik a munkaviszony próbaidő alatt azonnali hatállyal, illetve hogy a dolgozó felmond próbaidő alatt azonnali hatállyal? Magyarázd el, nagyon kíványcsi vagyok a válaszodra. Próbaidő alatt megszűnhet a munkaviszony két féle képpen: a munkáltató kezedeméynezésére, illetve a munkavállaló kezdeményezésére. Ilynkor a köznyelv a következő szót használja: FELMONDTAK nekem próbaiső alatt (első esetben), illetve FELMONDTAM próbaidő alatt (második esetben). Munkaviszony megszüntetéséről (és nem felmondásról valamelyik fél részéről) közös megegyezés, illetve határozott idejű szerződés lejártának esetében beszélünk. Tényleg írd le légyszi, hogy mire gondoltál ekkor: "NEM MINDEGY UGYANIS, hogy AZONNALI HATÁLLYAL FELMONDASZ, vagy a próbaidő alatt azonnali hatállyal - a munkaszerződés alapján - MEGSZÜNTETED A MUNKAVISZONYT." A munkaszerződésben általában valóban benne foglaltatik, hogy " a munkaszerződés X (általában 3) hónap próbaidővel kezdődik, amely idő alatt mindkét fél azonnali hatállyal, indolkás nélkül felbonthatja a szerződést." A szerződés felbontása azonban nem más, mint maga a felmondás.

De várom a szakértői véleményed.

2008. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, az utolsó előtti hozzászólás nekem is ködös volt. :)

Szóval felmondhatok, már csak lépést kell tennem hozzá.

2008. szept. 29. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!