Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A helyi önkormányzaton dolgozt...

A helyi önkormányzaton dolgoztam diákmunkásként egy hónapot, hogy leszek kifizetve?

Figyelt kérdés
Július közepétől augusztus közepéig, szóval a jövőhét végéig fogok még dolgozni. Megkaptam a szerződést, ami szerint a havibérem összesen 83000 ft lesz. Elvileg a napokban osztják ki a fizetést, akkor nekem csak a júliusi két hetet fogják kifizetni, az augusztusit meg majd csak szeptemberben kapom meg?? Vagy jövőhéten, amikor végzek?

2016. aug. 2. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Valszeg most a júliusit, és szeptemberben az augusztusit.

Az írasod alapján tök értelmesnek tűnsz, azt írod, még szerződésed is van - mi van benne? akkor kapsz fizut, ami a szerződésedben szerepel.

2016. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Abban azt írják, hogy minden hónap 5-éig kötelesek kifizetni.

Azt nem tudom, hogy az erre a helyzetre is vonatkozik-e. Remélem jófejek lesznek és maximum a jövőhéten megkapom az egészet

2016. aug. 2. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Ha minden hónap 5éig van fizetés, az azt jelenti, hogy az előző hónapot fizetik ki akkor. Vagyis ahogy írtam, most a júliust kapod meg, egy hónap múlva pedig az augusztust. Ez nem jófejségen múlik, semmi személyes nincs benne, így bérsza´mfejtenek és pont. Elsején elvitték a jelentlétiket a bérszámfejtésre, és abból lesz ötödikén pénz. Ebben a hónapban még csak 2 napot dolgoztál, nem is tudnák milyen jogcímen kifizetni a pénzt. Meg mi van, ha most megkapod, és jövő héten már be se mész?

Isten hozott a felnőttek világában :)

2016. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Ki kell, hogy ábrándítsalak.

Minden bizonnyal most megkapod a júliusi munkabéredet,és szeptember 5-ig pedig az augusztusi munkabéredet.

A lányom tavaly dolgozott ugyanígy nyári diákmunka keretében, és ő is így kapta meg.

2016. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben, ezért kérdeztem. Nem hiányzott ez a kioktató hangnem.

Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 2. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Kicsit sajnálom, hogy így le lettem pontozva, mert teljesen jószándákúan írtam, igyekeztem elmagyarázni, hogy hogy működik. Lehet, a hangnem írásban nem jött át, de segítő szándékú volt és nem kioktató.
2016. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!