Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Joggal vagy pszichológiával...

Joggal vagy pszichológiával könnyebb elhelyezkedni? Főleg külföldön. Esetleg olyan állások, amikkel külföldön jól elhelyezkedhetsz?

Figyelt kérdés
Egyetemre szeretnék menni, de nem tudom mi érné meg jobban.. Nem vagyok valami jó reálos, társadalom tudományokat tanulok, vélemények? Leginkább az érdekelne amivel külföldön is érvényesülök. Nem rögtön egyetem után szeretnék kiköltözni, viszont rá egy pár évre biztosan elmennék innen

2016. aug. 3. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha máshogy fogalmazod meg, akkor is az IT felel meg legjobban a követelményeidnek. :D Vagy egyéb mérnöki szak, esetleg gazdadági, ilyesmi.


Társadalomtudományokkal nem fog menni. Ne gazdagítsd a munkanélküli diplomások népes táborát.

2016. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés lesz, de társadalomtudományokkal nem vesznek fel olyan egyetemre ahol informatikát tanulhatok, igaz?
2016. aug. 3. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amióta én felvételiztem lehet, hogy változott valami, de én úgy tudom mindegy milyen iskolába jársz, csak a megfelelő tárgyakból jól kell érettségizni, esetleg nyelvvizsgázni, és bárhová felvesznek.
2016. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha arra gondolsz, a megfelelő tárgy az természetesen a matek és a fizika, semmiképp sem szociológia. De ez ne ijesszen meg, két év alatt fel lehet készülni. :D
2016. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Magyar jogi diplomával ne akarj külföldön elhelyezkedni, mert sanszosan másik a jogszabályok, tehát fölöslegesen szívtál öt évet. Ha külföld és jog, akkor kint végezd el az egyetemet.
2016. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!