Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol lehet panaszt tenni, ha...

Hol lehet panaszt tenni, ha egy gyárban haza küldik a diákokat, mert "nincs munka", viszont a diákmunka szövetkezet felé azt jelzik, hogy minden rendben volt?

Figyelt kérdés

Bővebben 18 órára mennnek a diákok 12 órás műszakba. Maga a gyár eléggé kívül van a városban, szóval oda ki kell buszozni (20-30 perc), aki vidéki, az ugye még bejön előbb a városba. Odamennek 18 órára, majd kb. fél hét körül kiderül, hogy nincs elég munka, ezrét pár diákot hazaküldenek, és még egy órányi munkabért sem fizetnek ki.

Bezzeg ha a diák mondd le munkát, csak 24/48 órával lehet előbb, ha azon belül szeretné, akkor orvosi igazolás kell, hogy ne vonjanak le 2 ezer forintot.



2016. aug. 3. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

A diákmunka ilyen, ezért nem tudsz panaszt tenni.

Buszozni kell?

Örülj, hogy van melód, sokan akarnának dolgozni diákként, de nem jut munka.

Én is átéltem ezt többször egy nyomdában, nyilván én sem örültem, hogy korán keltem, de eszembe sem jutott ezért panaszt tenni.


Egyébként ha feltétlenül ez a célod, akkor egyértelműen a szövetkezethez kell fordulnod. DE azt is vedd számításba, hogy legközelebb már nem is hívnak.

Diákként nem teheted meg, hogy pampogj, felelősségre vonj másokat, panaszkodj a körülményekre. Ezt még egy ott dolgozó melóstól sem veszik jó néven. Nem egy több körös interjúsorozaton kiválasztott mérnk vagy, hanem egy semmi kis betanított munkát végzel, amit bárki meg tud csinálni. Ha pampogsz, akkor hellószia, még aznap találnak helyetted mást.

2016. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem a diákszövis koordinátornak írhatnál vagy felhívhatnád, hogy ez már nem először fordult elő és te nagyon sajnálod, mert nagyon kell a pénz és kényelmetlenül érint az eset. (csak nem vmi mosóporos gyár?) Mondhatnád neki, hogy ha ez a munka ennyire bizonytalan, akkor kérnél tőle más munkalehetőséget, mert neked nagy szükséged lenne most rá. Nem hiszem, hogy elmarasztalna emiatt.
2016. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem velem történt, hanem ismerősömmel. Az benne a pláne, hogy a diákszöv. felé ugyanúgy x diák van lejelentve, mint ahogy eredetileg lett volna..
2016. aug. 4. 00:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a diákszövetkezet felé le van jelentve, hogy dolgoztatok, akkor a pénzt is meg kell kapnotok, nem?

Nekem ez ellentmondásos egy kicsit.

2016. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!