Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogilag lehetséges-e az, hogy...

Jogilag lehetséges-e az, hogy egy diákszövetkezet visszatartja a diákok fizetését?

Figyelt kérdés
Mindezt arra hivatkozva, hogy nincs meg az eü kiskönyvben az alkalmassági? Hozzáteszem, hogy a munkához tüdőszűrő lelet kell meg alkalmassági vizsgálat. Nekem van még érvényes tüdőszűrő leletem plusz egy papír, amin rajta van, hogy nincs semmiféle fertőző betegségem, ezek mind lepecsételve, dátumozva, plusz, az eü kiskönyvben pecsét van a tüdőszűrő vizsgálattal kapcsolatos oldalon. Egyedül az 5. oldalon hiányzik az "alkalmas" szó és a pecsét. De szerintem ezt az orvosnak kellett volna tudnia, hogy oda is be kell ezt írni, bár lehet, hogy tévedek. Erre alapozva nem akarja elutalni 8-án a fizetést. Tavaly szeptembertől dolgozom itt és addig mindig rendben voltak a papírok (mindig, ha utalták a fizetést, azt írták, hogy akinek rendben voltak a papírjai, annak utalták) és nekem csak most szóltak, hogy nincs meg náluk az eü kiskönyvem fénymásolata. Ráadásul 5-én, három nappal utalás előtt, amiben ráadásul benne van egy hétvége. Azt mondták, hogyha csütörtökig elintézzük, akkor aznap még tudják utalni a pénzünk, viszont, ha csak utána sikerül, akkor csak szeptemberben utalják a júliusit. Oké, hogy kell az alkalmassági, én ezzel tisztában is vagyok, de akkor hogy lehet, hogy hónapokat dolgoztunk így, kvázi alkalmassági nélkül? Egyébként másokkal is ezt csinálják itt, hogy erre hivatkozva visszatartják a fizetést, de másik helyen is így csinálnak, szintén ez a diákszövetkezet. Van valami jogszabály, hogy a fizetést nem lehet visszatartani? Mert próbáltam utána olvasgatni, de erre vonatkozólag nem találtam semmit.

2016. aug. 7. 10:20
 1/8 anonim válasza:
54%
Ne a jogszabályokat keresd vaze, hanem intézd el a papírokat ahogy kérik!
2016. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Képzeld, el volt intézve! Egyébként nem az ő felelősségük lenne elkérni és megnézni, hogy megvan-e az eü kiskönyv rendesen és hogy jó-e? Ha már ilyennel foglalkoznak. És akkor egy évig miért nem keresték senkiét se? Miért nem szóltak?
2016. aug. 7. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az jutott eszembe, hogy kaphattak egy ellenőrzést, azért nézik meg hirtelen miondenkiét, eddig ők se nagyon foglalkoztak ezzel. Az első nagyon is jól írja, intézd el a papírt, aztán megkapod a fizud. Teljesen mindegy, kinek a dolga lett volna ellenőrizni, hogy minden ki van-e töltve, a végeredmény a fontos, hogy hiányzik az alkalmasságid. Simán mondhatja azt az iskolaszövetkezet, hogy te nem n´zted meg, hogy beleírta e az orvos. Szóval felesleges jogszabályokkal jönni, alkalmassági nélkül én se fizetnék.
2016. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem is ezzel akarok kibújni az alól, hogy meg kelljen csináltatni a papírokat. Csak nem értem, eddig miért nem lehetett erre figyelni. Aztán meg fenyegetnek minket, hogyha eddig meg eddig nem csináltatjuk meg, akkor kvázi nem kapunk augusztusban fizetést.
2016. aug. 7. 11:45
 5/8 anonim válasza:
54%
Majd eltelik pár év és szépen lassan megérted, hogy ez Magyarország. Itt minden baromira bonyolult és körülményes. Az adminisztráció hemzseg a hibáktól, az egészségügy romokban. Szépen felkészítenek az életre. Nem csak a munkát szokod meg, hanem a bosszankodást is.
2016. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó! Hozzátenném, hogy ennél a diákszövetkezetnél kb. mindent nekem kellett kiderítenem, akkora fejetlenség uralkodik itt. De legalább megedződöm a következő évekre!
2016. aug. 7. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg velük, hogy a a következő héten te megcsinálod a papírt, ők pedig elküldik a pénzt. Kicsit rimánykodjál, hogy mégis miből élj meg 1 hónapig.
2016. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lesz@rják miből él meg.
2016. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!