Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges ha adatrögzitői...

Lehetséges ha adatrögzitői munkakörben egész nap számokat rögzítesz akkor délutánra már alig látsz valamit? Elég monoton munka könnyen elnézhet az ember dolgokat

Figyelt kérdés
2016. aug. 3. 18:43
 1/2 Skorpió87 válasza:
100%
Simán. Én a Rendőrségen dolgoztam, leveleket címeztem. Na, ott is a számok... Volt, hogy elírtam, nem bírta a szemem. Nem tartottam gyakran szünetet, csak akkor, ha besokalltam, akkor egy hosszabbat, belém is kötöttek miatta, pedig a munkát még így is időben végeztem el, de nem bírtam. Ezt ki is kell pihennie az embernek. Dehát...
2016. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetséges.

Ezért is rendelkezik a törvény arról, hogy monitor előtti munkavégzés esetén jár óránként 10 perc, ami nem monitor előtti munka.

Sok cég megengedő e tekintetben, és szünetnek nevezik, amikor a dolgozó levegőn lehet, vagy ehet, vagy akármi.

Ez nem lenne kötelező, mert adhatnának erre a 10 percre valami egyebet is, pl. borítékolás, vagy bármi, ami nem monitor előtti.


Nagyon sok dolgozó ezt nem tartja be, és órákat ül egyhuzamban a gép előtt. Aztán meg csodálkoznak, hogy 30 éves korukra szemüveg kell.

Régen 50-60 éves korban alakult ez ki, szóval nem természetes az ilyen mértékű szemromlás.


A monotóniára visszatérve: van, aki jól viseli, más megőrül tőle.

Én szeretem, mondjuk nem is fulladok bele a munkába, lazán van időm mindenre.

De mielőtt ide kerültem, az interjún 100x elmondták, hogy nagyon monoton munka lesz, és monotónia-tűrés tesztet is csináltattak velem.

Neked volt ilyen? Ezzel ki lehet szűrni, ha valakinek nem való ez a munka.

Ha úgy érzed, hogy hosszú távon nem fogod bírni, akkor nincs mese, saját érdekedben kezdj el új helyet keresni.

2016. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!