Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor a sajtó a fizetésekről...

Amikor a sajtó a fizetésekről ír bármit, ott miért vannak eltúlzott adatok feltüntetve?

Figyelt kérdés

mint pl legutobb volt a nagy röhej, hogy az Aldiban a bolti eladó 313 bruttó :D :D :D


Meg most olvasom, hogy merci gyárban a fizikai ÁTLAG bér 250 bruttó :D :D


a szellemi meg 550 bruttó :D :D :D


ez csak azért vicces, mert az összes multinál a belépő mérnök bér 350 bruttó jobb esetben...és szerintem több a belépő dolgozó, mint a soksok éve ott dolgozó, aki meg több milliót keres?


Másképp nem jönnek ki ezek az átlagok.


Az aldis példára visszatérve: a boltjaikban álláshirdetések ki vannak téve és feltüntetik a legmagasabb bruttó bért mondjuk egy bolti kisegitőnek 30 órában 150 bruttó? Vagy valami ilyesmi.


Meg különben értem én, hogy a cégek is beleadják a lobbiba a pénzt, hogy úgy tüntessék fel őket, hogy ők akár két kézzel is hajlandóak szórni a pénzt, csak jönne már valaki hozzájuk ezen a munkaerőhiányos magyarországon.


DE SAJNOS A VALÓSÁG KÖZEL SEM EZ.


csicska béreket nyomnak le az emberek torkán, már ha sziveskednek bárkit is felvenni. Mert az, hogy "nincs munkaerő" nem jelent mást, hogy "nincs ELÉG JÓ" munkaerő.


Nehogymár gagyibb munkaerőnek fizessen többet. :D


2016. aug. 16. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

"Nehogymár gagyibb munkaerőnek fizessen többet. :D"


Ha neked lenne céged, te alkalmaznál gagyi munkaerőt? Na ugye hogy nem. Így a cégek a legjobbakat akarják a lehetőségekhez képest. A fizetések nem túlzóak, azért mert a fogalmakkal nem vagy tisztában, a cikkek teljesen a valóságot mutatják be.

2016. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem a belépő mérnök bér 350, hanem a pályakezdő bér

én 10év minőségügyi mérnök tapasztalattal állásinterjúra nem megyek el, ha a minimum amiről beszélhetünk 700 alatt van + bejárás támogatása és cafetéria - és én minőségügyi mérnök vagyok, nem gépész vagy PLC programozó


volt olyan PLC programozó kollégám, aki évi 8 milliót keresett nettóban 2009-ben és a másik se volt nagyon lemaradva tőle a 7,2 millával

2016. aug. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ember ez évi 350ezer dollarra jon ki


Usaban 80k mar jo fizetesnek szamit


Akk a plc-s ott 3.5m dollart keres évente?


Kicsit az arányokkal baj van


Oke vannak jol kereso emberek de annyira nem h rendszerint mindenkinek van tobb ilyen ismerose is.


Havi 8 millio kereset az nem a lakossag felso 2-3 szazaleka?


Es ha mindenki ismer valakit a felso 2-3 szazalekbol akk ott osszeernek a dolgok kicsit....

2016. aug. 16. 23:59
 4/9 anonim ***** válasza:
A sajtó azt írja meg amit nekik mondanak a cégek/KSH. Hogyha szerinted nem így van ahogy mondják akkor nosza, derítsd ki az igazságot és mondd el nekünk.
2016. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szövegértelmezéssel lesz itt gond, évit írtam, nem havit
2016. aug. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A személyes tapasztalat nem reprezentatív. Attól, hogy neked, meg három másik ismerősödnek ez a tapasztalata, az ország átlag még lehet más. Én multinál, Bp-n, mérnökként 800e bruttót keresek plusz juttatások, és még nem vagyok 30, és sokat ismerek, aki ennél is többet visz haza, mégsem háborgok, hogy miért mondanak ilyen alacsony számokat átlagos fizunak a médiában. :)
2016. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát kérdező, amit itt leírtál az alapján nehéz elhinni, hogy a szellemi bérekkel kapcsolatban van közvetlen tapasztalatod.
2016. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ember ez évi 350ezer dollarra jon ki "


Egy tizedest elszámoltál.


Amúgy nem hinném, hogy túlzóak a leírt összegek.

2016. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

rendőr alezredes alapbére 1,7 millió


csak gondolom szólok

2016. aug. 17. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!