Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok munkahelyen miért van...

Sok munkahelyen miért van olyan nagy "merevség"?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam már olyan munkahelyen, ahol kiakadtak, mert fél órával előbb hazamentem.

Igaz ez akkor volt, amikor pályakezdő volt és kellett a pénz.


Olyanért is kiakadtak, hogy leszaladtam a Sparba 10 percre.



Nem értem, mire jó ez a merevség, szűklátókörűség.

A munkát ugyanúgy megcsináltam, mint a kollégák, sőt jobban.

Amikor felmondtam, marasztalni akartak, "szép jövője lenne itt", mondták.Én viszont nem akartam ilyen szűklátókörű vezetőséggel együttdolgozni.



Ahol most vagyok, kötetlen a munkaidőm.A főnökömet nem érdekli mennyit vagyok bent,csak a munka legyen meg.

Az sem érdekeli, ha kimegyek a Postára vagy fagyizni egyet.

Viszont a telefonon akár este 7-kor is kereshetnek és azonnal intézkednem kell, gyakran idegennyelven.



A szakszervezetnek is tagja vagyok.

A szervezeten belül is nagy támogatója vagyok, az otthonról dolgozásnak.Vagy annak, hogy kevesebb munkaórát kelljen a munkahelyen tölteni, a többit otthonról lehessen.

Például, heti 3 napot az irodában kell tölteni, a maradékot otthon.

Vagy, napi 4 órát a munkahelyen kell ledolgozni, a többit meg otthon.

Viszont, ez a kezdeményezés sokaknek nem tetszik.


Sokaknak van ez az elavult "kommunista" mentalitásuk, hogy bent kell lenni a munkahelyen, csak úgy lehet dolgozni.

Igen, bizonyos munkkörökben.


Az irodai állások 70 százalékát otthonról is lehetne csinálni.



2016. aug. 19. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A főnöködnek az ő főnöke felé van egy olyan felelőssége, hogyha nincs kész a munka, akkor őt kirúgják. Szóval a saját érdekében olyan szabályokat hozhat az alkalmazottai számára, hogy önhibáján ne fordulhasson elő, hogy nincs kész valami.


Majd ha te leszel a főnök, akkor tiéd a felelősség, és a választás lehetősége.


Megjegyzem egyébként a dolgozók igen nagy része a munkahelyen sem munkával töltené az ideje nagy részét, ha a youtube meg a facebook nem lenne letiltva. És ha mondjuk vagy te meg a sok lógós az meg kelti a feszültséget ha veled kivételeznek.

2016. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

"Olyanért is kiakadtak, hogy leszaladtam a Sparba 10 percre. "


Nálunk nem kiakadtak volna hanem kirúgtak volna egyből. Miért nem bírod ki a munkavégéig.

2016. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Na pont az ilyen beszűkült emberek miatt van ez, kérdező, mint a 2. válaszoló. Nálunk se nézik soha, ha 20 perccel később érsz be, kimész egy fagyira/büfébe. Kész a munka határidőre? Kész. Hó közepén pont csöndesebb időszak van, érdekel bárkit, hogy hazamész fél órával hamarabb? Nem. Kész lett az aznapi munka? Kész. Akkor szevasz, jó pihenést. Nem azért kapod a fizetésed, mert bent mereszted a valagad 8 órát (ebédidővel együtt 9), hanem mert elvégzed a kötelességed akkora és olyan minőségben, amikorra azt a főnököd előírja.
2016. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ahhoz, hogy ez általános legyen az is kell, hogy a magyarok megtanuljanak dolgozni. Ami nem valószínű, hogy megtörténik, hogyha eddig nem sikerült.
2016. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez beidegződés, a távmunka elterjedése is ezért várat magára. "Mert a munkavállaló otthon biztos nem dolgozik."


Mondjuk az nem szerencsés, hogy este ugráltathatnak, neked is lehet programod, később családod, ami elsőbbséget fog élvezni. Viszont szerintem is az a fontos, hogy a munkát elvégezd, és nem az, hogy mennyi idő alatt.

2016. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem hogy nem érdekel senkit, ha kiugrom 10 (15, 30) percre, de észre sem veszik. :D Mint ahogy az sem érdekel igazából senkit, hogy mikor vagyok az irodában, amíg a munka elkészül időre. Kivéve persze ha valami időhöz kötött dolog van, de az ritka. Az eddigi tapasztaltaim szerint a szakmámban ez az általános, szóval a dolog létezik, működik. Programozó vagyok.
2016. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én tescoba melóztam belső biztonságisként, és át kellett mennem valami iratokért a raktárból egy másik áruházba, egyúttal beálltam a kasszába is venni egy zsák kutyakaját (mivel a központi raktárból mégse vásárolhatsz), hogy ne hazafele keljen kitérőt tenni emiatt.

Saját kocsival voltam.


Kirúgtak érte. :D


Szólj hozzá!...

2016. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A konkurenciánál kellett volna megállnom vásárolni..

Azóta már okosabb lettem..

2016. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, én is felmondtam.


Jól dolgoztam, egyik legjobb voltam az elvégzett munkát illetőleg, és beleszóltak hogy megnéztem az email-jeim telefonon 30 másodperc volt. Szóltak a munkatársaim hogy őket cseszi le a főnök, tiszta hülyeség szerintem.


Vagy megszomjaztam gondoltam iszok egy energiaitalt a közeli boltból, 5 perc lett volna, azt sem.


Mikor ott voltam nagyon jól haladtunk, 8-kor kezdtünk, 2-3 órára délután elfogyott a munka, és még akkor sem mehettem el!!! De ha napközben kiugrok 2-szer, 10 percre, akkor is simán befejeztem volna mindent, még a pluszt is, sajnálom az ilyen embereket. Azóta pár céggel arrébb vagyok már.


Sajnálom az ilyen embereket.

2016. szept. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!