Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláskeresési járadék...

Az álláskeresési járadék munkaviszonynak számít-e? és ha igen akkor szolgálati idő szempontjából ez hogy kerül elszámolásra, illetve tartják ezt nyilván?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
nem számít munkaviszonynak, nyugdíjt azután nem fogsz kapni, adóbevallásba sem kerül bele. ez egy segély tulajdonképpen.
2010. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az álláskeresési segélyt kérdeztem hanem a járadékot...
2010. ápr. 20. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Az áll.ker. segély és járadék (mindkettőt a munkaügyi hivatal folyósítja), ugyanazokra jogosít, és ugyanúgy számít. Tehát csak az ellátáshoz való jogosultségi feltétel, az ellátás hossza és összege más.

Az áll.ker járadék és segély a nyugdíj szempontjából járulékszerző idő (beszámít a nyugdíjba), természetbeni egészségügyi ellátásra jogosít (orvos, kórház), de pénzbelire nem (táppénz). Áll.ker járadék jogosultság szempontjából nem számít járulékra jogosító időnek (nem úgy, mint a munkaviszony) Az ellátás bruttó összege adóalap, a folyósítás ideje adójóváírásra jogosít.

Tehát nem számít munkaviszonynak, de sok mindenben hasonlít a munkaviszonyhoz.

Az álláskeresési járadékról, segélyről a munkaügyi központ az APEHnek adatot szolgáltat (az ellátás idejéről és összegéről is)

A rózsaszín TB könyvedbe beírják az ellátás kezdetét és végét.

2010. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha nekem megállapítanak mondjuk 4 hónap álláskeresési járulékot, a teljes 4 hónap beleszámít a szolgálati időbe? tehát abba az időszakba (hogyha megérem)amiből megáálapítják a nyugdíjat? Azért vagyok ilyen parás mert 28 vok majdnem eddig 2 év munkaviszonnyal:)
2010. ápr. 20. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak most olvastam a mailjeimet, ezért nem válaszoltam eddig.

Az álláskeresési járadékból, áll.ker segélyből vonnak nyugdíjjárulékot. Benne van a megállapító határozatban, hogy nyugdíjjárulék terheli.

A linkben, amit küldtél is benne van, hogy "Szolgálati időként kell figyelembe venni a munkanélküli-járadékot,"

De a munkaüyiben is mondta az ügyintéző.

A jelen törvények szerint viszont ha a bruttó jövedelmed nem éri el a minimálbér összegét, akkor nem 1 napnak számít az 1 nap áll.ker.járadékos (vagy bármilyen nyugdíj jogosultságot szerző) időd, hanem arányosítanak. Azaz, ha most 73.500 forint a minimálbér, de neked havi bruttó 36.750 forint áll.ker. járadékot fizetnek, akkor minden járadékos napod csak fél napnak számít.

Mivel te még elég fiatal vagy, addig a nyugdíjrendszer is sokat változhat. Sajnos én úgy veszem észre, egyre csak romlik. Amikor én ilyen idős voltam, mint te, még egész máshogy számoltak mindent.

Szorosan nem tartozik a kérdésedhez, de ha a járadékos idő után nem kapsz munkát, elmehetsz RÁTra; ott kötelező vállalni a közmunkát, aminek az idejére arányos minimálbért kapsz, ami szolgálati idő szerző, és a munkanélküli járadéknál is figyelembe veszik (olyan, mint egy munkaviszony) Felénk általában napi 6 órában foglalkoztatnak így, a minimálbér 6/8-ad részéért, így a nyugdíjhoz is 1 közmunka nap 6/8-ad napnak számít.

De remélem, sikerül állást találnod!

Ja, a munkaügyitől támogatot képzésre is mehetsz, a www.afsz.hu oldalon megnézheted a képzési lehetőségeket. A képzés idejére minimálbért kapsz, addig felfüggesztik az áll.ker.járadékod folyósítását és ha vége a képzésnek, újra indítják a járadék folyósítást.

2010. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha volt alkalmi munkavállalói könyves foglalkoztatásod, az is beleszámít a nyugdíjba.
2010. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!