Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy magyar háztartásnak...

Egy magyar háztartásnak mennyi vagyona van? (több kérdés lent)

Figyelt kérdés

És mely országok háztartásainak van a legtöbb? Nekik átlagosan mennyi vagyonuk van? (itt a vagyon alatt nem vagyontárgyakat értek mint pl: autó, ház hanem készpénz)


Érdekelne hogy a top országokhoz képest mennyire van lent Magyarország ezen a téren.



2016. aug. 22. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nekünk kp-ban kb 30e Ft van itthon.


a többi bankszámlán van, ami nem számít kp-nak.

2016. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"a többi bankszámlán van, ami nem számít kp-nak."


Miért ne számítana pénznek?

2016. aug. 22. 13:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Készpénzben mindíg attól függ mennyit tartanak az emberek, hogy mennyire érdemes befektetni, vagy forgatni a pénzt.


Ha nem érdemes akkor midnenki inkább a legstabilabb valutába teszi, esetleg állampapírba, és bebetonozza a pincéjébe, vagy a kerítés alapba.


Ha érdemes befektetni mert kedvezőek a viszonyok és a lehetőségek is, akkor befektetik, forgatják a pénzt.


Ha gyors statisztikát akarsz, nekem a személyes véleményem az hogy 100 magyarból 30 adóssággal küzd vagy máról holnapra él 40 kirakatéletet él, előlegből, hitelből, ebből abból, 20 konzervatív, kiszámítható módon él afféle szürke eminenciásként és 10 az aki mögött vannak komolyabb tartalékok.

2016. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező fogalombeli zavaraid vannak.


"itt a vagyon alatt nem vagyontárgyakat értek mint pl: autó, ház hanem készpénz"


A készpénz az az ami kézzel fogható. Bankjegy, érme.

Ami a bankba van az nem készpénz.

2016. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

# 2


Jól mondja, nem számít pénznek, mert fizikailag nincs nálad, és ha épp nem elérhető a szolgáltatás, vagy bármi miatt zárolják a számlát, vagy a vagyoni helyzetedet análizálják vagy kitör egy atomhábrú, nem férsz hozzá!

Tarthatod bankban a pénzt ha nem akarod otthon, de akkor rakd széfbe, az a biztos! Vagy a pince alapba betonozott páncél.

2016. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

azért mert a készpénz meg az online pénz nem egy és ugyanaz. készpénz létezik fizikai formában, a bankszámán található pénz meg nem létezik fizikai formában.


Te azt kérdezted, hogy készpénzben mennyi van, én arra válaszoltam.


Amúgy a vagyonba beletartozik minden, nem csak a kp. hanem az ingatlan és ingó vagyontárgyak is.

2016. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor úgy teszem fel a kérdést hogy : Egy magyar és egy nyugati háztartásnak mennyi pénze van?
2016. aug. 22. 14:14
 8/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk így se írtam le jól, de érthető hogy mire vagyok kíváncsi.
2016. aug. 22. 14:15
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Semmi értelme a kérdésnek, és ezt már pár hete megkérdezte valaki akkor is leoltottam érte. Mi most vettünk új autót, így "pénzünk" nagyjából nulla. Csórók vagyunk? Nem mondanám.
2016. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy magyar és egy nyugati háztartásnak mennyi pénze van?


Így se jó a kérdés. Lehet otthon 5M forintom, nem vagyok gazdagabb annál, mint akinek van egy 30M-os háza de otthon csak 10E forintja van.

2016. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!