Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi megtakarítása van egy...

Mennyi megtakarítása van egy átlagos magyar huszonévesnek?

Figyelt kérdés
Nyilván azokra gondolok, akik már dolgoznak és Magyarországon élnek.

2016. aug. 22. 17:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen én is millió körüli összeget mondtam volna az átlagra, magamból kiindulva, nekem 30 éves koromra olyan 2 millióm volt kb.

De aztán végiggondoltam, amit a közvetlen környezetemben látok. A barátom 32, a huszas éveiben szinte mindent elbulizott. Dolgozott pár évig külföldön, volt is kis megtakarítása, majd mikor hazajött, abból élt vagy fél évig, eszeébe sem jutott munkát keresni, de a haverokkal azért kellett menni síelni meg tengerpartra. Kb egy éve történt, egy vasárnapi napon szükégem lett volna 80 ezer forintra, de a bankkártyám 200kmre volt, és a pasim nagy szemekkel nézett rám, hogy ő ugyan honnan tudna annyit adni (pedig nem keresett rosszul....).

Szóval én is inkább azt mondom, hogy az átlag huszonéveseknek párszázezer forint megtakarításuk lehet max.

2016. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
75%

A szülői háttéren sok múlik. Nem ugyanaz diákmunkából finanszírozni a lakhatásod és az étkezést amíg tanulsz, úgy hogy közben nem tudsz félrerakni, mint amikor 18 éves korodra a szüleid milliókat gyűjtöttek össze neked, esetleg lakást vagy kocsit vesznek neked amikor még kb semmit sem tettél le az asztalra...

Nekem pár száz ezrem van.

Ismerősömnek eddig nulla munkával milliói (szülőktől).

2016. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy írták sokan, 25 évesen nekem is kb. 1 millió Ft volt a megtakarítás, plusz egy hasonló értékű kocsi. 30 éves koromra ez lényegesen megnőtt, de jóval átlagon felül keresek.


Viszont sokaknál érzek ítélkezést azok felett, akiknek "még ennyi sincs" félretéve, mert "elszórják" minden pénzük. Azért azt tisztázzuk, hogy 1M Ft az kb. semmmi. Arra elég, hogy ne halj éhen pár hónapig, ha valamiért nincs bevételed, de még egy hitel önerő közelében sincs. Igazából teljesen érthető, ha valaki huszonévesen inkább él, bulizik, kihasználja, hogy fiatal, mint hogy az életét "szórja el" arra, hogy 30 éves korára legyen 5M Ft megtakarítása. Ami még mindig nem elég semmire. Egyszer vagyunk fiatalok.

2016. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Hello.

kb 1'7milliom van 5ev munkaval, szakmunkas minimalberbol. Tudom hogy keves de en ennek is orulok. 😃

2016. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%

Hello.

kb 1'7milliom van 5ev munkaval, szakmunkas minimalberbol. Tudom hogy keves de en ennek is orulok. 😃27/F

2016. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%

23 éves vagyok, a kortársaimnak a megtakarítása konvergál a nullához. Maximum azoknak van, akik otthon laknak a szülőkkel és közben dolgoznak, de az ő esetükben is jellemzőbb, hogy elszórják valamire, mint hogy takarékoskodjanak.

Nekem 1,5 millióm van, egyetem mellett majdnem végig dolgoztam, plusz előtte is mindig félretettem.


Szerintem nagyon-nagy jelentősége van ebben az esetben a nevelésnek és a szülői példának.

2016. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
90%
Hát én húszas évek elején járok (21/f), de nincs sok. Öröklésből volt egy fél lakás, amit sikerült úgy alakitanom, hogy legyen egy lakás, de azt fel kellett újítani, + az elözőt is amit eladtunk is fel kellett újitani, +a tartozásokat is kifizetni ami volt rajta, igy "csak" 100.e van jelenleg félretéve, de havi 40-50e-t félreteszek ahogy tudok, suli mellett melózom, de viszont nekem 17 éves koromtól kezdve kellett magam eltartanom, úgyhogy amit megkerestem pénzt azt nem bulira szórtam, hanem vittem fizetni a számlákat és venni a kaját, és igy rakosgattam félra hogy meglegyen minden.
2017. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
A többségnek semennyi, de ők nem fognak ide írni. En 26 vagyok. 18 eves korom ota dolgozom es nincs szinte semmi megtakaritasom. Viszont egyetemre jarok, alberletben lakom es 100% magamat tartom el, soha nem a szuleim finansziroztak. Az utolso pqr zoknim is sajat vasarlas, a teljes butorzat, berendezes, konyhai felszereles, van hobbim es eletem stb...es megvan mindenem. Ha majd szuksegem lesz ra, akkor takarekoskodom. Viszont a kortarsaim nagy resze otthon el es igy sincs semmije.
2017. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
75%

ismerősi körből akiről tudok:


24 éves fiú mérnök MSc utolsó féléve: 5 millió örökségből plusz még valamennyi valószínűleg diákmunkából

27 és 28 éves pár: 500 ezer, de most vettek lakást, amin van 6 millió hitel

29 éves közgazdász lány (pénzügy): kb. 5-6 millió, lakásra gyűjtenek, barátjának nem tudom mennyi van

29 éves közgazdász lány (marketing): semennyi, kb. 1m diákhitel

28 éves java programózó fiú: 14 millió

2017. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%

Nekem 600 ezer. 26/L

Tudom nem sok, de mindent én fizetek magamnak lakhatás, étel, tanulás, élet. Szüleimtől teljesen leváltam 5 éve. Mintha nem is lennének.

2017. febr. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!