Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi megtakarítása van egy...

Mennyi megtakarítása van egy átlagos magyar huszonévesnek?

Figyelt kérdés
Nyilván azokra gondolok, akik már dolgoznak és Magyarországon élnek.

2016. aug. 22. 17:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, hogy élsz Kérdező!


Egy ÁTLAG magyar huszonéves általában otthon lakik, egyetemre - főiskolára jár (ami ha nappali képzés, nem tud dolgozni mellette, ha levelező akkor esetleg van valamilyen minimálbéres állása) és tele van diákhitellel.


Ha meg dolgozik és nem tanul semmilyen felsőoktatásba, akkor amit keres - vélhetően nem magas összeg - azt el is költi. Hogy miért? Mert annyit nem keres, hogy legyen értelme félretenni, így hát elkölti mind.


Szerinted milyen megtakarítása lehet nekik?


Elárulom: semmilyen.


Azt se felejtsd el, hogy kb. 26 - 27 éves is lesz valaki mire sikerül egy diplomát összeszedni, és akkor örüljön a garantált béres állásának, ha talál munkát egyáltalán.


Nem mindenkinek lesz a kezdőfizetése 500.000, - Ft.

(Bár ilyesmiről álmodozni a végzősök. Tudom, mert mikor én voltam végzős a jogi karon, én is magas fizetésekről álmodtam. Csakhogy aztán felszállt a rózsaszín köd).


Ha nem örökölt semmit időközben, nem született milliókat érő bankszámlák közé, nincsenek tehetős szülei, akkor esélye se nagyon van arra, hogy valaha legyen megtakarítása.

2017. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%

"Ha nem örökölt semmit időközben, nem született milliókat érő bankszámlák közé, nincsenek tehetős szülei, akkor esélye se nagyon van arra, hogy valaha legyen megtakarítása."


Ha így állsz hozzá, akkor tuti.


"Azt se felejtsd el, hogy kb. 26 - 27 éves is lesz valaki mire sikerül egy diplomát összeszedni, és akkor örüljön a garantált béres állásának, ha talál munkát egyáltalán. "


26-7 évesen az ember már mesterdiplomát csinál. Én is ismerek olyan ökröket, amikor még ennyi idősen is az alapszakkal szívnak, de ez egy a 100-ból, nem pedig az átlag.


"(ami ha nappali képzés, nem tud dolgozni mellette, ha levelező akkor esetleg van valamilyen minimálbéres állása) és tele van diákhitellel. "


Elég kevesen élnek a diákhitellel, nappalira alapképzésre jártam pár éve, másodéves korunkra a szak minimum háromnegyede dolgozott. Most mesteren 35-ből konkrétan 3 ember nem dolgozik.


"Ha meg dolgozik és nem tanul semmilyen felsőoktatásba, akkor amit keres - vélhetően nem magas összeg - azt el is költi. Hogy miért? Mert annyit nem keres, hogy legyen értelme félretenni, így hát elkölti mind. "


Rengeteg gyerekkori barátom megmaradt általánosból, akik nem mentek egyetemre. Szinte mindnek a huszas évei közepére milliós megtakarításai vannak, mert mind írtad többnyire otthon élnek és lényegében alig kell valamire költeniük. Ha mindenki olyan rövidlátó lenne mint te azt hiszed, akkor nagyon rossz világ lenne :D

2017. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
56%

"26-7 évesen az ember már mesterdiplomát csinál. "


Sőt helyesbítek: ennyi idős ember már valószínűleg a mesterdiplomával is végzett és inkább phd-zik ha még egyetemen van.

2017. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
61%

"26-7 évesen az ember már mesterdiplomát csinál. Én is ismerek olyan ökröket, amikor még ennyi idősen is az alapszakkal szívnak, de ez egy a 100-ból, nem pedig az átlag.


"(ami ha nappali képzés, nem tud dolgozni mellette, ha levelező akkor esetleg van valamilyen minimálbéres állása) és tele van diákhitellel. "


Elég kevesen élnek a diákhitellel, nappalira alapképzésre jártam pár éve, másodéves korunkra a szak minimum háromnegyede dolgozott. Most mesteren 35-ből konkrétan 3 ember nem dolgozik.


"Ha meg dolgozik és nem tanul semmilyen felsőoktatásba, akkor amit keres - vélhetően nem magas összeg - azt el is költi. Hogy miért? Mert annyit nem keres, hogy legyen értelme félretenni, így hát elkölti mind. "


Rengeteg gyerekkori barátom megmaradt általánosból, akik nem mentek egyetemre. Szinte mindnek a huszas évei közepére milliós megtakarításai vannak, mert mind írtad többnyire otthon élnek és lényegében alig kell valamire költeniük. Ha mindenki olyan rövidlátó lenne mint te azt hiszed, akkor nagyon rossz világ lenne :"



Mert a világ igenis rossz.


Egyébként meg látszik az írásodból, hogy nem egy világban élünk.


Milliós megtakarításai legyenek valakinek a 20 - as évei közepére, aki nem ment egyetemere?


Persze, ha milliomos szülők gyereke az illető...


Annak lehet...


De amikor a garantál bér 107.000, nettó ebbe a tetves országban, akkor miből lesz milliós megtakarítás?


Gondolkodjál már!!!!!


Ha itthon kell munkát vállalni és nem pl. Ausztriában mosogat valaki, akkor a minimálbérnél többet nem kapsz!

Még diplomával se kapsz többet pályakezdőként a garantált bérnél!!!!


A kivétel pedig nagyon kevés, ezért hívják kivételnek.


26 -27 évesen mesterdiploma?


Na ezt azért ne jelentsd ki egyértelműen...


Ez sok mindentől függ, és nemcsak a diáktól.


Nekem 2 diplomám is van a jog világából és egyik sem a "papírforma" szerint lett meg, már ami az éveket illeti.


És NE A GYEREKKORI BARÁTAIDBÓL vonj le messzemenő következtetéseket, hanem a társadalom egy részének az életéből.


Ez azért szélesebb kör, mint akiket Te ismersz.


Nem tudom, milyen egyetemen vehettél részt nappali képzésen, hogy tudtatok dolgozni mellette....


Ahova én jártam ott egymást érték az előadások, a nappalis hallgatónak még szarni sem volt ideje, nemhogy dolgozni!!!!


És igenis sokan veszik föl a diákhitelt is, mert RÁ VANNAK SZORULVA!

2017. febr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"De amikor a garantál bér 107.000, nettó ebbe a tetves országban, akkor miből lesz milliós megtakarítás?


Gondolkodjál már!!!!! "


Ha gondolkodnál, akkor nem a garantált bérminimummal számolnál. Ne saját magadból indulj ki, az átlagbér ennél sokkal magasabb.


"És NE A GYEREKKORI BARÁTAIDBÓL vonj le messzemenő következtetéseket, hanem a társadalom egy részének az életéből. "


Te meg ne a saját csődödből indulj ki.


"Nem tudom, milyen egyetemen vehettél részt nappali képzésen, hogy tudtatok dolgozni mellette....


Ahova én jártam ott egymást érték az előadások, a nappalis hallgatónak még szarni sem volt ideje, nemhogy dolgozni!!!!"


BME, Corvinus, Elte, BGF, stb. ... Mindenhol dolgozik a diákok többsége egyetem mellett.


"És igenis sokan veszik föl a diákhitelt is, mert RÁ VANNAK SZORULVA!"


Igen, sokan veszik fel. De még mindig nem értem, mi köze van a húszas évek közepi megtakarításokhoz egy 19 évesen felvett pár százezres hitelnek? Ha egy sz..ros diákhitel miatt nem tud valaki félretenni pénz harminchoz közelítve, akkor kár volt azért a diplomáért hitelt felvenni.

2017. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem csak az alacsony fizetések okolhatóak, hogy az átlag embernek gyakorlatilag semmi megtakarítása nincs. Magyarországon a pénzügyi kultúra a béka segge alatt van. Ha 1 millát keresne az átlag, akkor 1 millát költene. Ez az emberek jelentős többségére sajnos igaz.
2017. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
42%

25-ös

Látom a rózsaszín köd rendesen befigyel. Hol élsz te? Milyen statisztikát néztél? ELTE, BME, CORVINUS? A sok anyuci, apuci kedvence, pénzes háttértől bűzlik az összes. Ráadásul pesten nem egy nagy mutatvány munkát találni (képzeld elég sok fizeti garantáltat, próbáld ki). Nehezebb úgy az élet, ha folyamatosan bezáródnak a kapuk előtted, az élet osztogatja a pofonokat rendesen, ha nincs tele a zsebed...

2017. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Látom a rózsaszín köd rendesen befigyel. Hol élsz te? Milyen statisztikát néztél? ELTE, BME, CORVINUS? A sok anyuci, apuci kedvence, pénzes háttértől bűzlik az összes. Ráadásul pesten nem egy nagy mutatvány munkát találni (képzeld elég sok fizeti garantáltat, próbáld ki). Nehezebb úgy az élet, ha folyamatosan bezáródnak a kapuk előtted, az élet osztogatja a pofonokat rendesen, ha nincs tele a zsebed..."


Igen, rengeteg egyetemistát ismerek én is az említett egyetemekre egyikébe jártam és nem apuci pénzéből éltünk barátocskám, hanem mi kivételesen akartunk is valamit kezdeni magunkkal azon kívül, hogy megtanultuk olvasni meg 20-ig számolni :D

De mint már írtam egy csomószor: nem csak ezeknek az embereknek van megtakarítása, aki nem totál zakkant az nagyon szépen tud keresni szakmunkával is (ami alatt természetesen nem a biorobot szalagmunkát értem). Rengeteg villanyszerelő, CNC-s, rendőr, asztalos, karosszérialakatos ismerősöm van aki már javában építi az életét a húszas évei közepén és nem napról napra él.

2017. febr. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Igaz régi a kérdés.


Utolsónak, rendőrként milliós megtakarítás? Ha nem korrupt szharháziak, akkor sehogy nem lesz több milliós megtakarítása egyetlen egy rendőrnek sem. A családban volt és most is van rendőr. Egyetlen egy fegyveres szervnél sem keresel jól. Csak, ha korrupt vagy...

2019. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Utolsónak, rendőrként milliós megtakarítás? Ha nem korrupt szharháziak, akkor sehogy nem lesz több milliós megtakarítása egyetlen egy rendőrnek sem. A családban volt és most is van rendőr."


Igaz régi, de leírom: az hogy "rendőr" egy összefoglaló név, különböző munkakörök vannak ott is. Továbbá nem is ismerek olyan rendőrt, aki csak rendőrként dolgozna. Heti 2-3 napokat dolgoznak, utána meg maszekolnak máshol, jellemzően az építőiparban, soknak szakmája is van hozzá.

2023. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!