Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamu önéletrajznak lehet...

Kamu önéletrajznak lehet következménye?

Figyelt kérdés
4 évig tanultam szakközépbe logisztikát,Főiskolán is logisztika szakon végeztem,mégis oldalba se h(_)gyoznak sehonnan,ahova ilyen munkakörre jelentkezek. Már operátorként dolgozom két éve,nincs előrelépési lehetőség. Nos,az nagyon gáz lenne,ha szakmai tapasztalathoz beírnék valami másik helyet,1-2 évre?Vagy teljesen más iskolákat meg munkahelyeket írnék be,már munkakört megpályázva?Persze azért utánanéznék,felkészülnék az adott munkakörből,feladatokból,hogy ha esetleg felvesznek legyen valami fogalmam a dolgokról. Ennek a kamu önéletrajznak,ha jól tudom,nem lehet semmi jogi következménye. Na,de ha felvesznek,és én ott dolgozom x éve,akkor sem?Vagy "max" kirúgnak?
2016. aug. 23. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
de legalább olyat kamuzz be, ami nem leinformálható. Amúgy évek múltán nem fogja nézni senki.
2016. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az önéletrajznak semmi következménye. Viszont mit fogsz csinálni, ha a végzettségedről papírokat fognak kérni vagy megpróbálnak leinformálni? Azt már meg sem említem, hogy te most ha bekamuznál valamit, a szakmai interjún szerintem kb. 7 perc alatt buknál le totálisan.
2016. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

jogi következménye nincsen, szóval emiatt nem zárnak börtönbe.


max szemberöhögnek az interjún, és elküldenek a p!csába.

2016. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Iskolát semmiképp ne hazudj, a bizonyítványokat úgyis bekérik, azonnal kiderül, hogy nincs. Viszont melót már jobban hazudnék. Pl. én csináltam olyat, hogy ugyanazt a céget írtam be, viszont a munkaköröm bővítettem. Leírtam mik voltak a valós feladataim, de hozzátettem 1-2 felelősségteljesebb feladatot is, amiről tudtam, hogy mi csak nem csináltam.
2016. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne jogi következménye?

Csalás a bűntett neve, amikor valótlan dolog állításával előnyre teszel szert. A cég azonnal, rendkívüli felmondással kirúghat (bármikor), és természetesen a törvény is bünteti.

Amennyiben nem csak munkát hazudnál, hanem képzettséget is, akkor még inkább áll a fenti tényállás.

2016. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!