Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyi pénzt fixálnátok le...

Ti mennyi pénzt fixálnátok le a helyemben? (mérlegképes könyvelő)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés egy kicsit komplexebb:

- 5 éves munkatapasztalatom van (IT, gyártás, pénzügy)

- a német felsőfokon, az angol középfokon megy

- OKJ-s végzettségem van (sajnos nem vág ide - számítógépes grafikusi)

- 25 éves nő vagyok

- a jelenlegi cégnél 9 hónapja dolgozom SAP adminisztrátorként (számlák, gyártáslejelentés, utalások stb.); a főnököm most felajánlotta, hogy tanulmányi szerződéssel végezzem el a mérlegképes könyvelőit + előtte a számvitelit is el kell végezzem (mondjuk én most is könyvelek be számlákat, pedig elvileg nem szabadna)

- tudni kell, hogy a főnököm rettentően smucig, ezt bizonyítja a jelenlegi fizetésem, ami nettó 117000 Ft... A jó munkakörülmények tartanak még itt. Szeretnék maradni, de a jelenlegi fizetésem nem tart ezen az úton. A cég egyébként Győri gyár.

- hajlok arra, hogy megkössem a céggel ezt a tanulmányi szerződést, de valahogy bele kellene tenni, hogy mennyit legyenek kötelesek fizetni, ha elvégzem a könyvelőit. Összezavarodtam, nem tudom, mi lenne a reális kérés a kvalitásommal.


Remélem tudtok segíteni! Már régóta dühös vagyok emiatt, hogy a fizetésem nincs összhangban az elvégzett munkával, és ezt jó lenne helyrepofozni!


Kérlek titeket, hogy nettó összeget írjatok!



2016. aug. 31. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk én most is könyvelek be számlákat, pedig elvileg nem szabadna


Mi tiltja? Mérlegképesre jelentkezhet az is, ügyintézői nélkül, akinek van nem szakirányú diplomája és a munkahely leigazolja, hogy 3 éve könyvelő munkakörben dolgozik. Ebből is látszik, hogy végzettség nélkül sem tilos.


Én nem írnám alá a szerződést, mert ilyen helyen hosszú távon nem jó maradni.

2016. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyben aláírnám. Mivel nem írtad, hogy van e felsőfokú végzettséged, így arra következtetek, hogy nincs, ez a későbbiekben viszont biztosan jól fog jönni. Tudod, nem csak 30 éves korodig élsz.


Ami a fizetésed illeti, Győrött kb hasonlóak a fizetések mint Bp-n, így én a helyedben már most megcéloznám a 150E-et nettóban.


A fizetesek.hu szerint egy könyvelő 250E-et keres bruttóban. Mivel a tanulmányod után ott kell tölteni bizonyos időt (ami nem lehet több a képzési időnél), kösd ki, hogy a KHS által közreadott mindenkori bruttó átlagbért kapd meg, félévente felülvizsgálva. Ez most 258E, ami minden hónapban növekszik.

2016. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

azért ne szálljunk már el, SAP adminisztrátorként annyi tudás kell, mint egy okos telefon használata.

A tanulmányi szerződésekbe soha nem szabad belemenni

csináld meg saját pénzből

2016. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2, azért ő nem egy céges főkönyvelő lesz ott, hanem mezei analitikus, adatrögzítő, erre a büdös életben sehol nem adnak nem 200 felett, de még 150-et se nagyon.


És a mostani fizetésed kb a felelősségednek és a munkádnak felel meg, ezt bárki el tudja végezni, ha a helyedre kerül, mert semmi extrát nem igényel.

2016. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha angolul meg németül is megy a munka, akkor nem sok az a 150.....
2016. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem írta, hogy a munkában használja, csak azt, hogy ez a két nyelv megy...
2016. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jogos... Akkor a 2# válaszom ennek függvényében fontold meg kérdező!
2016. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nézzétek, ez egy kis létszámú cég, bazi nagy pénzmozgással. SAP adminisztáror van megadva munkakörömnek, de mivel sok más dologra nincs ember, ezért nekem kell megcsinálni. Pl. egy adminisztrátornak mióta dolga elutalni a béreket, vagy foglalkozni a minőségi reklamációkkal? Nem akartam leírni, hogy valójában "mindenes" vagyok, mert vannak emberek, akik nem hiszik el, hogy ilyen létezik. Persze, a gyártást lejelenteni nem nagy was ist das, de azért néha futok olyan feladatokba, ami nekem ebbe a bérbe nem fér bele, és természetesen csak utólag derült ki, hogy ez is a dolgom lesz, ha kezdek a cégnél.


Köszönöm a válaszokat, bár nem vagyok boldog. Én is úgy gondoltam, hogy a könyvelésre havi 150 ezret elkérni reális.

Abból talán tudnék is félretenni a jövőre. Saját pénzből nem fog menni, hogy elvégezzem a képzést, nincs támogatóm. Így is egy puritán helyen lakom, ami havi 55 ezer rezsivel, ezt vond ki 117 ezerből. Győrben rettenetesen el vannak szállva az albi árak.


A munkában a németet ritkán, az angolt napi szinten használom.


Most így hamarjában úgy érzem, nem kellene aláírnom semmilyen tanulmányi szerződést, ha nincs sok esély "drasztikusabb" emelésre + még le is kötném magam.


Bocsánat a hangvételért, persze csak ha átérződik.

2016. aug. 31. 13:33
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
nézd, én gyártó cégnél könyvelek, vevő-szállító, készletnyilvántartás, tárgyi eszköz, bérezek, rendelések kezelése, postai ügyintézés (webáruház), garanciális ügyek, kereskedelmi levelezés... nekem mérlegképesem van, de gyakorlatilag bárki betanítható erre, szóval nem háborgok, hogy nincs a nettóm 250...
2016. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, a második válaszoló bruttó 250 ezerről írt, nem nettóról. Ha nekem azt mondanák, hogy nettó 150-et megkapnám könyvelőként, ha elvégzem, én azzal is megelégednék (mondjuk 3 évig).
2016. aug. 31. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!