Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment diplomával mérlegképes könyvelő OKJ nélkül mennyi az esély egy könyvelőirodai állásra?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 7. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
IFRS tudás nélkül nem fognak szóba állni veled.
2016. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy nincs esélyed, de sokkal jobban kell keresned az állások után, és bizonyítanod majd egy interjún, mint egy pénzügy-számvitelesnek.


Ne add fel :)


(amúgy az ilyen kérdéseknél nagyon nem értem, h alapból miét nem számvitel szakra mentek....egyre több ilyet látok, meg tapasztalok az ismerőseimnél...gazdmen szakon konkrétan akik ott tanulnak, SE tudják, h mire jó maga a szak....)

2016. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ja, és amúgy IFRS tényeg nagyon fontos, azt még psz szakon is csak egy félévet tanuljuk, sajnos, pedig most, az új EU rendelet miatt tényleg elengedhetetlen....


(utolsó voltam)

2016. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
gazdmen és püsz szak között a különbség iskolától függően 5-15% között mozog...
2016. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem 35-40% a különbség.
2016. ápr. 8. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
5%????? Miskolcon konkrétan 50%
2016. ápr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

az első egy évben lehet h ugyanazt tanulják...tárgyak szintén legalábbis, (de nyilván nem ugyanolyan mélységben pl egy számvitelt....)


de a többi évben teljesen elágazik a két szak....biztos h nem 5-15% a különbség,

csak sajnálni tudom azokat, azokat a gazdmeneseket, akik ezzel "nyugtatják" magukat.


én am javaslok ezután egy számvitel mesterképzést, akkor már nem lesz hátrányban senki egy psz-eshez képet..:)

(míg egy psz-esnek nem feltétlen szükséges a mesterképzés, persze csak akkor, ha a szakmán belül is akar elhelyezkedni)


de ha valaki rátermett, és ott van benne a tanulási készség, akkor sem lehet nagy hátrányban...sőt...sztem sokszor inkább ez számít :)

2016. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

gazd. menedzsment és pénzügy-számvitel között konkrétan ku*rvára sok a különbség! gm-en csak 3 félév számvitel van! egy okj mérlegképes könyvelő százszor többet tud számvitelből mint egy gm-es!

ha kis könyvelőirodába akarsz menni ahol teljeskörűen kell könyvelni és önszorgalomból nem fejlesztetted a tudásod akkor szerintem esélytelen vagy gm-el!

2016. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!